ORGANUM | A.SKIRVAINIS, J.ČEPONIS

ORGANUM | A.SKIRVAINIS, J.ČEPONIS

ORGANUM | A. Skirvainis ir J. Čeponis

2022 m. spalio 23 d., 16 val.

Arminas Skirvainis (baritonas)

Justas Čeponis (fortepijonas)

Armino ir Justo duetas susiformavo dar jiems kartu studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Susibūrę muzikantai iškart pasižymėjo jautriu ansambliškumu bei profesionaliu atlikimu. Svarbiausias dalykas, kurio atlikėjai siekia savo interpretacijose – natūralus, tikras ir šiltas kūrinių perteikimas, neieškant ekstravagancijos bei siekiant paliesti jautriausius klausytojų širdies taškus.

Arminas Skirvainis – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, ypatingą dėmesį skiriantis kamerinei-vokalinei muzikai. Svarbiausią vietą jo repertuare užima vokiečių kompozitorių (F. Schubert, R. Schumann, H. Wolf, G. Mahler) dainos, kurias jis atlieka su įvairiais pianistais bei nuolatos gilina savo žinias šioje muzikoje dirbdamas su Lied žanro profesionalais, tokiais kaip Thomas Hampson bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorėmis – Irena Uss-Armoniene bei Nijole Ralyte. Ryškiausi jo darbai operos scenoje – Don Giovanni (W. A. Mozart operoje Don Giovanni) bei Gianni Schicchi (G. Puccini operoje Gianni Schicchi), atlikti bendradarbiaujant su tarptautine programa Opera Accelerator.

Justas Čeponis – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pianistas-koncertmeisteris, nuolat koncertuojantis kaip solistas bei įvairių ansamblių narys. Žinomiausi jo scenos partneriai – violočelininkas Nicholas Jones (Didžioji Britanija) bei operos solistai Vida Miknevičiūtė, Edgaras Montvidas, Kristian Benedikt, Olga Peretyatko. Bendradarbiauja su režisiere Dalia Ibelhauptaite Vilnius City Opera pastatymuose ir kartu su Vilnius City Opera bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atstovavo Lietuvai Dubajuje, pasaulinėje parodoje ,,EXPO 2020”.

PROGRAMA:

F. Schubert – vokalinis ciklas „Gražioji malūnininkė“ op. 25, D. 795 (ž. W. Müller):

I. Das Wandern/Kelionė

II. Wohin?/Kur?

III. Halt!/Sustok!

IV. Danksagung an den Bach/Padėka upeliui

V. Am Feierabend/Šventinį vakarą

VI. Der Neugierige /Smalsumas

VII. Ungeduld/Nekantrumas

VIII. Morgengruß/ Rytinis pasisveikinimas

IX. Des Müllers Blumen/Malūnininko gėlės

X. Tränenregen/Ašarų lietus

XI. Mein!/Mano!

XII. Pause/Pauzė

XIII. Mit dem grünen Lautenbande/Su žaliu liutnės kaspinu

XIV. Der Jäger/Medžiotojas

XV. Eifersucht und Stolz/Pavydas ir išdidumas

XVI. Die liebe Farbe/Miela spalva

XVII. Die böse Farbe/Neapykantos spalva

XVIII. Trockne Blumen/Sudžiūvusios gėlės

XIX. Der Müller und der Bach/Malūnininkas ir upelis

XX. Des Baches Wegenlied/Upelio lopšinė

 

DAUGIAU