ORGANUM | GINTARAS JANUŠEVIČIUS

ORGANUM | GINTARAS JANUŠEVIČIUS

ORGANUM | GINTARAS JANUŠEVIČIUS 

2022 m. spalio 29 d., 18 val.

Gintaras Januševičius (fortepijonas)

Pianisto Gintaro Januševičiaus programa, tai – muzikinė misterija, sukurta pagal Venecijos legendas ir vaizdus, kurioje atlikėjas pakvies kartu su juo keliauti po paslaptingąjį miestą ir, sekant muzikos kūrinių kaitą, lyg gondolos nešamiems pro Venecijos gyventojų portretus bei miesto paveikslus, intuityviai pajusti ir prisiliesti prie senųjų laikų gyvenimo slėpinių. Klausytojai atpažins karnavalo personažus Piero ir Arlekiną, klastingąjį Kazanovą, mėgausis murano vitražų, šilko bei apelsinų žiedų kvapo įkvėptu skambesiu.

Visame pasaulyje koncertuojantis pianistas išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo. Kaip solistas jis grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Londone, Paryžiuje, ir kt.. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, kurių tarpe – prestižiniai festivaliai Šopeno Duszniki-Zdroj (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt.

G. Januševičius mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo LMTA bei Hanoverio muzikos ir teatro universitete. Jo profesoriai – Jurgis Bialobžeskis, Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai. Nuo 2020 m. G. Januševičius pats dėsto Hanoverio Muzikos ir teatro universitete bei veda meistriškumo pamokas JAV, Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir daugelyje Europos šalių. Pianistas yra fortepijono akademijų „Klaipėda Piano Masters“ (Lietuva) bei “Feuerwerk” (Vokietija) steigėjas ir meno vadovas.

PROGRAMA:

A. Vivaldi, B. Galuppi, F. Chopin, F. Liszt, C. Debussy, E. Wolf-Ferrari, N. Galiamova ir kt.

DAUGIAU