ORGANUM | Myroslava Kotorovych ir Artur Shutov

ORGANUM | Myroslava Kotorovych ir Artur Shutov

ORGANUM | Myroslava Kotorovych ir Artur Shutov

2022 m. lapkričio 4 d., 19 val.

Myroslava Kotorovych (smuikas, Ukraina)

Artur Shutov (fortepijonas, Ukraina)

Geniali Franzo Schuberto romantinė kūryba iki šiol daro įtaką šiuolaikinėms koncertinėms praktikoms ir kompozitorių kūrybai. Ypatinga šio genijaus įtaka pastebima ir Ukrainos kompozitorių kūriniuose, kuriuos pristatys du talentingi Ukrainos menininkai – smuikininkė Myroslava Kotorovych ir pianistas Arturas Shutovas.

Koncerto pagrindinė idėja slypi Europos ir Ukrainos meno giminystėje, kurią atskleis geriausi, muzikantų požiūriu, ukrainiečių poetinės ir filosofinės muzikos pavyzdžiai, ir koncerto „ypatingasis svečias“ – Franzas Shubertas, kurio genialumu žavisi tiek atlikėjai, tiek šiuolaikiniai ukrainiečių kompozitoriai, atskleidę F. Schuberto pažiūrių, minčių ir emocijų prizmę unikaliu kūrybiniu stiliumi.

Neabejotina pagarba austrų genijui paskatino kompozitorius dedikuoti jam savo kūrinius:  koncerto pirmojoje dalyje skambės Viktoriios Poliovos „Liebesbotschaft“ smuiku ir fortepijonui, ir Valentino Silvestrovo „Dedikacija Franzui Schubertui“ fortepijonui solo, kurie bus atliekami šalia gražiosios F. Schuberto Sonatinos a-moll, op. 137, Nr. 2. Antrojoje dalyje duetas supažindins Lietuvos publiką su retai atliekamais (arba mažai žinomais) XX a. ukrainiečių kompozitorių Yuri Ishchenko (Akvarelės smuikui ir fortepijonui) ir Boriso Lyatoshinskio (Sonata smuikui ir fortepijonui) kūriniais.

Karas suvienijo visus Ukrainos menininkus į kultūrinį frontą, kuris vaidina labai svarbų vaidmenį baisioje šių dienų konfrontacijoje. Kurdami šią programą muzikantai laikėsi idėjos atgaivinti originalią, itin profesionalią ukrainiečių muziką ir dėl nuoširdaus pasaulio domėjimosi viskuo, kas susiję su Ukraina, jie pagaliau turėjo galimybę visu balsu prabilti ukrainietiška muzikos kalba.

PROGRAMA

Pirma dalis

Franz Schubert. Sonatina a-moll, op. 137, Nr. 2 (smuikui ir fortepijonui)

Valentin Silvestrov. Dedikacija Franzui Schubertui (Elegija, Valsas, Serenada) (fortepijonui solo)

Viktoriia Poliova. „Liebesbotschaft“ (dedikuota Franzui Schubertui) (smuikui ir fortepijonui)

Antra dalis

Yuri Ishchenko. Akvarelės smuikui ir fortepijonui

Boris Lyatoshinsky. Sonata smuikui ir fortepijonui

1

DAUGIAU