ORGANUM | PIOTR SALAJCZYK

ORGANUM | PIOTR SALAJCZYK

ORGANUM | Piotr Salajczyk

2022 m. spalio 28 d., 19 val.

Piotr Salajczyk  – fortepijonas

 

Piotr Salajczyk – pianistas, kamerinis muzikantas, pedagogas. Kritikų laikomas vienas žymiausiu savo kartos Lenkijos atlikėjų. Jis yra Fryderyk ir Orpheus apdovanojimų laureatas už „išskirtinius lenkų muzikos kūrinius“. Atlikėjas buvo nominuotas „Politikos pasams“ (Paszporty Polityki) (2017 m.) „už jautrumą ir sumanumą, kuriuo jis artėja prie mūsų scenose užmiršto repertuaro“.

Atlikėjas yra surengęs daugybę pasaulinių šiuolaikinės muzikos premjerų, bendradarbiauja su Apollon Musagete Quartet, Royal String Quartet, Piotru Plavneru, Agata Zubel i Silezijos kvartetu. Su pastaruoju jis įrašė Miečislovo Veinbergo fortepijoninį kvintetą (Fryderyk 2018), nuo kurio prasidėjo jo susižavėjimas šiuo kompozitoriumi. Piotr yra kamerinės formacijos Wajnberg Trio įkūrėjas. Savo interesus jis sutelkia į Karolio Šymanovskio asmenybę ir kūrybą, 2018 m. užėmė viceprezidento pareigas. K. Šymanovskio draugijoje Zakopanėje.

Pianisto koncertinė veikla, plati – pasirodymai su Nacionaline filharmonija, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, AUKSO, Sinfonietta Cracovia, festivaliai Lenkijoje ir užsienyje: Varšuvos ruduo, Beijing Modern Music Festival, Musica Polonica Nova, Budapešto pavasaris, Sommets Musicaux de Gstaad , Musique et Neige, Silezijos kvartetas ir jo svečiai, NOSPR, Lenkijos fortepijono festivalis Slupske, Usedomer Musikfestival). Jo plačioje diskografijoje galite rasti diskus, įrašytus DUX, CD Accord, Haenssler, CPO ir Naxos, kurie ne kartą pelnė apdovanojimus Lenkijoje ir užsienyje (Maestro Pianiste, Pizzicato Supersonic, 5 de Diapason, keturios nominacijos Fryderyk, mėnesio albumas Opera Nederland ). Jis taip pat įrašinėjo Lenkijos radijui Laidai 2, Belgijos radijo stotims Musiq3, Deutschlandradio arba HR2.

Piotr Salajczyk vadovauja fortepijono klasei Karolio Šymanovskio muzikos akademijoje Katovicuose, kurią pats baigė pas prof. Juzefą Stomplį. Studijas baigė Zalcburgo „Mozarteum“, kuriame tuo metu vadovavo prof. Pavelas Gililovas. Piotr Salajczyk taip pat yra Sommerakademie Salzburg pianistas.

PROGRAMA:

J. Zarębski  –  Les roses et les épines  Op. 13 
F. Chopin – Ballade F Major Op. 38 No 2
W. Żeleński  – Variations in B Minor Op. 62 
F. Chopin – Barkarole F sharp Major Op. 60 
J.Zarębski – Grande Polonaise F sharp Major Op. 6

 

Durys atidaromos: 30min. iki koncerto pražios
Renginio trukmė: 1 val. 
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
 
DAUGIAU