Otis Taylor koncertas (JAV)

Otis Taylor koncertas (JAV)

OTIS TAYLOR

 

Otis Taylor – vokalas, gitara, bandža, armonikėlė
Nick Amodeo – bosinė gitara
Byron Cage – būgnai
Kit Massey – smuikas

Otis Taylor yra be galo subtili JAV bliuzo muzikos žvaigždė, kurio kūryba apibūdinama neeiliniu trance bliuzo vardu. Jo muzika – tai hipnotizuojanti, elektroninė instrumentų linija, gilūs, atviri, be galo taiklūs tekstai ir abejingų nepaliekanti emocija.

Otis Taylor neeilinės patirties įgijo dirbamas su legendiniu „Deep Purple“ nariu Tommy Bolin, muzikines improvizacijas atlikdamas su didžiuoju talentu Jimi Hendrix, įrašydamas keletą dainų Gary Moore albumui „Definition Of A Circle“.

Otis Taylor bliuze gausu įvairių instrumentų – bandža, armonikėlė, mandolina, gitara, violončelė kuria užburiančią bei nuolatos evoliucionuojančią muziką, kurioje daugiausiai dėmesio skiriama kūrinių emocinei išraiškai. Kompozicijoms svorio suteikia stiprūs dainų tekstai, paviešinantys socialines problemas, su gilia pagarba primenantys skaudžias tautų istorijas ir kviečiantys susimąstyti, kas iš jų liko. Išlikti abejingam Otis Taylor muzikai neįmanoma, nes jo dainos – tai žmonių prisiminimai bei asmeniškiausi liudijimai apie išties svarbius dalykus.

Otis Taylor diskografiją puošia penkiolika albumų, kuriuose atsiskleidžia nepaprastai brandus kūrėjo muzikinis pasaulis – kupinas intensyvaus pasakojimo, nuostabą keliančių tekstų, nuogos instrumentuotės bei begalę erdvės interpretacijoms paliekančio skambesio. Jo įrašai sulaukė kritikų pripažinimo, pelnė daugybę bliuzo muzikos įvertinimų: „White African“ (2001 m.) išrinktas geriausiu debiutiniu bliuzo albumu, „Double V” (2005 m.), „Definition of a Circle” (2007 m.) ir „Recapturing the Banjo” (2008 m.) pelnė „Downbeat’s Best Blues CD” apdovanojimus. Otis Taylor dukart buvo nominuotas prestižiniam „Académie Charles Cros”, o „Contraband” (2005 m.) laimėjo „Downbeat” žurnalo „Critics Choice” geriausio metų įrašo nominacijoje. Atlikėjas net dvylika kartų buvo įvertintas „Blues Music Award“ už savo kūrybą ir vaizdingą grojimą bandža.

Jo daina „Nasty Letter“ buvo įtraukta į 2007 m. filmo „Shooter“ garso takelį, o 2009 m. jau du kūriniai pateko į populiarų Michael Mann filmą „Public Enemies”, kuriame vaidina Johnny Depp ir Christian Bale.

Otis Taylor svarbą bliuzo pasaulyje įrodo ir tai, jog jo vardu yra pasirodę net keli instrumentai – akustinė gitara („Santa Cruz Guitar“, 2008 m.), bandža („Ome“, 2007 m.) bei elektrinė bandža („Blue Star“, 2003 m.).

 

 

1

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2022 gruodžio 18 16:00 2022 gruodžio 19 17:00