Pagal Svetlanos Aleksijevič knygą „Černobylio malda“ „Vienišas žmogaus balsas“ Rež. Vladimir Dorondov

Pagal Svetlanos Aleksijevič knygą „Černobylio malda“ „Vienišas žmogaus balsas“ Rež. Vladimir Dorondov

Žiūrovai į teatro spektaklius ir organizuojamus renginius leidžiami tik su Galimybių pasu. 

Gerbiami žiūrovai,

Spektaklis turėjęs įvykti 2020 m. lapkričio 8 d.  perkeltas į 2021 m.  rugsėjo 30 d.   Bilietai  galioja.

Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, gali tai padaryti iki rugsėjo 28 d. toje kasoje kurioje pirkote bilietus Pirkusieji internetu, grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

Pagal Svetlanos Aleksijevič knygą „Černobylio malda“

Vienišas žmogaus balsas

rež. Vladimir Dorondov

 

Vienos dalies monospektaklis rusų kalba

 

 

Premjera – 2017 11 16

 

Kūrybinė grupė:

Režisierius – Vladimir Dorondov

Dailininkė – Ana Berdnikova

 

 

Viena iš pagrindinių LRDT aktorių Aleksandra Metalnikova sumąstė savo monospektaklį pagal knygą „Černobylio malda“ dar iki tol, kai jos autorė Svetlana Aleksijevič pelnė Nobelio literatūros premiją. Vaidinime skamba tik vienas šios knygos pasakojimas, jo antrašte pavadintas spektaklis. Žiūrovai čia neišgirs faktų apie didžiausią žmonijos istorijoje technologinę katastrofą – Černobylio atominės jėgainės sprogimą 1986 m. balandžio 26 d. Aktorę įkvėpė rusų moters, žuvusio jauno gelbėtojo „likvidatoriaus“ taip pat jaunos našlės, pasakojimas. Tas jos pasakojimas – tarsi himnas judviejų meilei, kurią toji milžiniška katastrofa paskatino suliepsnoti neregėta jėga, nors jiedu – niekuo neypatingi, tik labai tyros ir jautrios sielos žmonės.

 

„Pajutau, kad privalau tai padaryti“, – sako aktorė.

 

A. Metlanikova yra gimusi Visagine, abu jos tėvai dirbo tenykštėje atominėje jėgainėje. Jai tebuvo šešeri, kai sprogo Černobylio jėgainė. Jai neteko tiesiogiai susidurti su knygoje pasakojamais įvykiais, bet netiesiogiai Černobylio katastrofa palietė ir ją, ir jos šeimą. Todėl, nepaisydama didelio darbo krūvio vaidinant pagrindiniuose LRDT repertuaro spektakliuose, aktorė pasiryžo ir šiam savarankiškam darbui. Jai talkino dažnas jos scenos parneris, taip pat pagrindinių vaidmenų atlikėjas, aktorius Vladimiras Dorondovas. Tačiau kaip aktorė ir režisierius, A.Metalnikova ir V.Dorondovas bendradarbiauja pirmąkart.

 

 

Po trečio skambučio žiūrovai į parterį – NEĮLEIDŽIAMI.

Ačiū, kad nevėluojate.

DAUGIAU