Pagal Vladimiro Sorokino romaną ”Ledas” Rež. Agnius Jankevičius

Pagal Vladimiro Sorokino romaną ”Ledas” Rež. Agnius Jankevičius

LEDAS
Agnius Jankevičius (pagal Vladimiro Sorokino romaną)
 
Režisierius Agnius Jankevičius
Dviejų dalių spektaklis – prezentacija
2 val. 55 min.
Premjera – 2015 12 12
 
Kūrybinė grupė
Režisierius – Agnius Jankevičius
Dailininkė – Laura Luišaitytė
Vaizdo projekcijų autorius – Jonas Tertelis
Režisieriaus asistentė – Kornelija Krasilnikovaitė
 
Kone madingiausias šiuolaikinis Rusijos rašytojas prozininkas Vladimiras Sorokinas (gimė 1955 m.) išgarsėjo, kai jo apysaka „Opričniko diena” (2006 m.) susilaukė ypatingo populiarumo.
 
„Ledas” yra pirmoji dalis jo romanų trilogijos „Ledas” (2002 m.) – „Bro kelias” (2004 m.) – „23000″ (2005 m.), kuri skirta fantastiniam pasakojimui apie „Šviesos broliją”, kilusią iš ateivių užkoduoto stebuklingo ledo luito, į Žemę atkeliavusio Tunguskos meteorito pavidalu. Neva to stebuklingo ledo dėka Žemėje išaiškėja esantys dvidešimt trys tūkstančiai išrinktųjų „antžmogių”, turinčių ypatingas sielos galias, o visi kiti Žemės gyventojai tėra tik „mašinos iš mėsos”. Literatūros tyrinėtojai čia randa sąsajų su J. K. Rowling romanais apie Harį Poterį, tačiau V. Sorokino „fantastika” yra daugiau socialinė, ironiška ir satyrinė.
 
„Aš savo spektaklį įvardinau kaip „spektaklį – prezentaciją”, nes ketinu V. Sorokino romane „Ledas” užslėptus kodus ir idėjas pateikti žiūrovams kiek įmanoma patraukliau, beveik kaip prekę. Spektakliui naudoju tik tą romano teksto dalį, kuri yra skirta personažui vardu Varia Samsikova. Jai romane skirta daugiausia dėmesio ir ji praeina visą tą atsivertimo ir praregėjimo kelią, kuris išsamiai atskleidžia svarbiausias romano idėjas. Neketinu kaip režisierius piršti žiūrovams vienokią ar kitokią romano siužeto traktuotę, o stengsiuosi drauge su jais visa, kas jame pasakojama, priimti „už gryną pinigą”, – teigia vaidinimo režisierius Agnius Jankevičius.
 
Spektaklis „Ledas” yra literatūrinio teatro žanro vaidinimas, jis skirtas visų pirma suaugusiai, išprususiai, moderniąja užsienio literatūra besidominčiai publikai.
 
Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais
 
Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos
 
 
Spektaklyje vaidina
Liubov Timochova
Agnius Jankevičius
 
 

1

DAUGIAU