(Perkeltas) Festivalio uždarymo koncertas. Paolo Giacometti (fortepijonas, Italija-Nyderlandai), kvartetas ”Mettis”

(Perkeltas) Festivalio uždarymo koncertas. Paolo Giacometti (fortepijonas, Italija-Nyderlandai), kvartetas ”Mettis”

Pranešame, kad renginys Festivalio uždarymo koncertas. Paolo Giacometti (fortepijonas, Italija-Nyderlandai), kvartetas ”Mettis” yra perkeliamas iš lapkričio 28 d. į 2021 m. lapkričio 17 d. 19:00 val.

Bilietai galios tie patys ir papildomai kreiptis nereikia. Jeigu jūsų netenkina nauja renginio data, bilietus galite grąžinti iki lapkričio 30 d.
Norint grąžinti bilietus, prašome kreiptis el. paštu: [email protected] ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766
 
Organizatorius atsiprašo už nepatogumus.

Tarptautinio M. K. Čiurlonio muzikos festivalio uždarymo koncertas

Scenoje susitinka fortepijono aristokratas, italų kilmės žvaigždė iš Nyderlandų Paolo Giacometti ir vienas ryškiausių naujosios kartos styginių kvartetų Lietuvoje – „Mettis“ –
Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas),Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė)

Paolo Giacometti koncertuoja visame pasaulyje kaip solistas ir kaip kamerinis muzikantas tiek senviniais, tiek šiuolaikiniais instrumentais.

Jis gimė Milane, Italijoje, tačiau nuo ankstyvos vaikystės gyvena Nyderlanduose. Studijavo pas Janą Wijną Sweelinck konservatorijoje Amsterdame, kurią baigė aukščiausiu įvertinimu. Didelę įtaką jo muzikiniam išsilavinimui turėjo ir

Gyorgy Sebök.

 

Paolo Giacometti laimėjo daugybę prizų tiek šalies, tiek tarptautiniuose konkursuose. Grojo su garsiais orkestrais ir tokiais žymiais dirigentus kaip Frans Brüggen, Kenneth Montgomery, Laurent Petitgirard, Michael Tilkin ir Jaap van Zweden. Paolo Giacometti yra labai vertinamas muzikantas kamerinės muzikos festivaliuose Europoje, Kanadoje ir JAV. Jis koncertavo viso pasaulio koncertų salėse, įskaitant „Concertgebouw“ (Amsterdamas), „Teatro Colon“ (Buenos Airės), „Wigmore“ salėje (Londonas), „Theater du Châtelet“ (Paryžius) ir Seulo menų centre (Pietų Korėja).

 Sėkmingai bendradarbiauja su tokiais vedančiaus muzikantais kaip Pieter Wispelwey, Gordon Nikolich, Janine Jansen, Bart Schneemann ir Viktoria Mullova.

Paolo Giacometti įrašinėja tik „Channel Classics“. Jo įspūdinga diskografija buvo plačiai įvertinta tarptautinės spaudos. Jis įgojo visus Rossini fortepijono kūrinius- puikus projektas, kuris prasidėjo 1998 m. ir buvo baigtas 2007 m.  Rossini Tėvynės kritikų vertinimu, “… Rossini pagaliau rado savo pianistą …”. Trečiajam šios serijos įrašui Giacometti buvo nominuotas 2001 m. Edisono klasikinės muzikos apdovanojimui. Jo Schumanno „Humoreske“, „Fantasiestücke“ ir „Toccata“ įrašas gavo „BBC Music Magazine“ apdovanojimą kaip etaloninis ir išskirtinės kokybės atlikimas . Jo įrašytą „Dvorák“ ir „Schumann“ fortepijoninių koncertų koncertą „Gramophone“ įvertino kaip „… vieną geriausių koncertinių diskų, kuriuos girdėjau per ilgą laiką …“.

 Paolo Giacometti įrašai su violončelininku Pieteriu Wispelwey pelnė daugybe apdovanojimų, tokių kaip „Choc du Monde de la Musique“, „Luister 10“ ir „Diapason d’or“. Be to, kartu su Pieteriu Wispelwey’iu Paolo Giacometti buvo apdovanotas 2019 m. Vokietijos Brahmso premija.

 

Styginių kvartetas “Mettis” susibūrė 2012 metais Vilniuje. Visi kvarteto nariai yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai, vėliau studijavo ECMA (Europos kamerinės muzikos akademijoje). Kolektyvas greitai sulaukė pripažinimo ir tai liudija jo pasiekimai – 2016 metais laimėta antroji vieta ir specialusis prizas 8-ajame tarptautiniame Bordo styginių kvartetų konkurse Prancūzijoje, bei tais pačiais metais pelnytas 9-ojo tarptautinio V.E.Rimbotti kvartetų konkurso Italijoje nugalėtojų vardas. “Mettis” yra koncertavę tokiose prestižinėse salėse kaip Wigmore Hall (Londonas), Konzerthaus (Berlynas), Laeiszhalle (Hamburgas), Washington Galery of Arts (Vašingtonas, JAV), Fundacao Calouste Gulbenkian (Lisabona),Tel Aviv Museum of Art, YMCA (Jeruzalė), Hotel des Invalides (Paryžius), bei festivaliuose: Montpellier Radio France, Aix-en-Provence, Mecklenburg-Vorpommern, Shanghai International Arts, Luberon, Vilniaus bei daugybėje kitų. Nuo 2017 metų kvartetas „Mettis“ surengė daugiau kaip 100 koncertų ne tik įvairiose Europos šalyse, bet ir Kinijoje, Izraelyje, Panamoje, JAV bei Kanadoje. 2015 metais išleista debiutinė CD plokštelė, kurioje įrašyti Bethoveno ir Šostakovičiaus kūriniai styginių kvartetui. 2018 ir 2019 metais kvartetas aktyviai bendradarbiavo su lietuvių pianiste Mūza Rubackyte. Šveicarų leidybos kompanijos DORON F. Liszt’o “Malediction” koncertinis įrašas išleistas kompaktinėje plokštelėje “Great Lithuanian live recordings”. 2019ų metų pabaigoje prancūzų kompanijos „Ligia“ išleista kompatinė plokštelė kurioje įamžinti M Weinberg’o ir D.Shostakovich’iaus fortepijoniniai kvintetai. Kvarteto artimuose planuose – nauja kompaktinė plokštelė, skirta L. van Beethoven‘o metams.

Programoje:

M. K. Čiurlionis. Styginių kvartetas c-moll
L. van Beethoven. Styginių kvartetas op. 18 nr. 4 c-moll.
***
J. Brahms. Fortepijoninis kvintetas op. 34 f-moll

 
Šiam koncertui reikalingas Galimybių pasas. Pasą galima gauti nemokamai pasiskiepijus, persirgus Covid-19 arba sulaukus neigiamo tyrimo rezultato.
 
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: nuo 5 iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: N-5
Nuolaidos:
– studentams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
– su Omni ID kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

 
DAUGIAU