(Perkeltas) J.S.Bacho Goldbergo variacijas skambina Sergejus Okruško

(Perkeltas) J.S.Bacho Goldbergo variacijas skambina Sergejus Okruško

Pranešame, kad renginys J.S.Bacho Goldbergo variacijas skambina Sergejus Okruško yra perkeliamas iš balandžio 4 d. (vėliau lapkričio 21 d., gruodžio 19 d. ir 2021 m. gegužės 13 d.) į gruodžio 3 d. 19:00 val.
 
Bilietai galios tie patys ir papildomai kreiptis nereikia.
 
Jeigu jūsų netenkina nauja renginio data, bilietus galite grąžinti iki balandžio 21 d.
Norint grąžinti bilietus, prašome kreiptis el. paštu: [email protected] ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766
 
Organizatorius atsiprašo už nepatogumus.

Sergejus OKRUŠKO (fortepijonas)

J.S.Bach (1685 – 1750)      Goldbergo variacijos, BWV 988

1689 ir 1695 m. buvo atspausdinti du pjesių rinkiniai (po septynias partitas), kuriuos Bachas pavadino „Pratimais klavyrui“. Aišku, tai nebuvo pratimai, o preliudai, senoviniai šokiai (alemanda, kuranta, žiga, menuetas ir kt.), pjesės, „skirtos mėgėjų pramogai“. Vėlesnė, ketvirtoji dalis vadinama Goldbergo variacijomis. Buvęs Bacho ir vyresniojo jo sūnaus Wilhelmo Friedemanno mokinys, žinomas klavesinininkas virtuozas, vargonininkas, kompozitorius Johannas Gottliebas Goldbergas tapo Karaliaučiaus universiteto absolvento, buvusio Rusijos mokslų ir menų akademijos prezidento, pasiuntinio Dresdeno dvare, barono Hermano Carlo von Kayserlingo kelionių palydovu. Kartą Kayserlingas susipažino su Šv. Tomo bažnyčios kantoriumi Bachu ir netgi norėjo jam suteikti „Karališkojo Lenkijos ir Saksonijos kunigaikščio dvarų kompozitoriaus“ titulą. Baronas negalavo, kentėjo nemigą ir Goldbergui tekdavo naktimis gretimame kambaryje šeimininkui skambinti klavesinu. Kayserlingas paprašė Bacho sukurti naujų, „švelnaus ir kiek gyvesnio pobūdžio“ pjesių jo muzikantui. Naktimis klavesinininko prašydavo: „O dabar paskambink vieną iš mano variacijų…“. Tačiau siuitai prigijo atlikėjo pavardė – Goldbergo variacijos.

SERGEJUS OKRUŠKO gerai žinomas Lietuvoje pianistas ir klavesinininkas, patyręs įvairių stilių – tiek baroko, tiek šiuolaikinės, muzikos interpretatorius. 1980 m. baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. M. Azizbekovos fortepijono klasę), jis studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje (prof. V. Meržanovo klasėje. Nuo 1974 koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys.
1978 Sergejus Okruško pelnė IV M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureato vardą,
Ypatingą dėmesį Sergejus OKRUŠKO savo kūryboje skiria įvairių epochų ir stilių kamerinei muzikai. Šiuolaikinio meno publiką turėtų patraukti konceptualus S. Okruško mąstymas, atsiskleidžiantis ir jo didžiaisiais darbais – monumentaliais koncertais, kurių programas sudaro ne pavieniai kūriniai, o jų ciklai. S. Okruško koncertuose yra ištisai pateikęs J. S. Bacho „Gerai temperuotą klavyrą“, visus F. Chopino preliudus ir kt.
Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais, kameriniais ansambliais, orkestrais, tarp jų su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. Nuo 2000 jis yra kamerinio ansamblio “Vilniaus arsenalas” narys.
Pianistas grojo šiuolaikinės muzikos festivaliuose “Gaida” T. Manno festivalyje Šv. Kristoforo vasaros festivalyje, naujosios muzikos festivaliuose “Marių klavyrai”, “Balsas”, III Tarptautiniame būgnų ir perkusijos festivalyje, Žydų muzikos festivalyje “Shalom” ir kt.
Nuo 1983 Sergejus Okruško dėsto LMTA fortepijono katedroje, yra jos profesorius.
pagal: http://www.musicperformers.lt/Sergejus-Okru%C5%A1ko

 
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos: 

– studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
 
DAUGIAU