(Perkeltas) (MARIJAMPOLĖ) Mažvydas

(Perkeltas) (MARIJAMPOLĖ) Mažvydas

Koliažinė opera „Mažvydas“

Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą

Informuojame, kad šiam rudeniui suplanuotas muzikinio spektaklio „Mažvydas“ turas po Lietuvą perkeliamas į 2021 metus. Kaip žinia, perkelti savo programos rodymą ansamblis „Lietuva“, kaip ir kitos kultūros įstaigos, priverstas dėl koronaviruso pandemijos.

Spektakliai perkelti į šias 2021 m. datas:

Spalio 6 d. – Panevėžys

Spalio 8 d. – Alytus

Spalio 20 d. – Marijampolė

Spalio 22 d. – Mažeikiai

Spalio 28 d. – Klaipėda

Lapkričio 3 d. – Kaunas (galioja kovo 24 d. / rugsėjo 22 d. bilietai)

Lapkričio 4 d. – Kaunas (galioja kovo 25 d. / rugsėjo 23 d. bilietai)

Visi anksčiau įsigyti bilietai galioja ir dėl jų papildomai kreiptis nereikia.

Jei Jūsų netenkina naujos spektaklių datos, 
prašome kreiptis el. paštu: [email protected] ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766

Prašymai priimami iki 2020 m. lapkričio 10 d.

Ansamblis „Lietuva“ nuoširdžiai atsiprašo už sukeltus nepatogumus ir dėkoja už supratingumą.

Ką pasirinkti – kovą už įsitikinimus ar nelaisvę? Pareigą ir netekties skausmą ar mylimą šeimą? Kiek žmogui užtenka drąsos pažvelgti tiesai į akis?

Į sceną sugrįžta „Mažvydo“ drama pagal Just. Marcinkevičių. Premjera, startavusi Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, turėjo tik vieną progą nustebinti žiūrovus 2020 m. kovo 11 d. Vilniuje – iškart po to dėl pandemijos turas buvo perkeltas. Prezidento Valdo Adamkaus globojamas projektas grįžta po daugiau nei metų ir šįkart vėl kviečia jį išvysti savo akimis.

Specialiai šiam projektui susibūrė išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, Monika Marija, Jovita Vaškevičiūtė, Joana Gedmintaitė, Dovilė Kazonaitė, Mantas Jankavičius, Rokas Laureckis, Rokas Spalinskas ir kiti puikūs atlikėjai. Šiuo muzikiniu spektakliu kartu paminėtos Justino Marcinkevičiaus 90-osios gimimo metinės.

Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmo“ – autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone.

Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus.

„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai, taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė“, – po premjeros įspūdžiais dalinosi apstulbę žiūrovai.

„Tai įkvepia tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį.  Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio. Be to, pats projektas išskirtinis tuo, kad gimsta žanriškai visiškai naujas kūrinys, jis bus atliekamas netradicine maniera“, – teigia režisierius Kęstutis Stasys Jakštas.

Ši projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ premjera yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl opera „Mažvydas“ sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių.

„Muzikinis spektaklis „Mažvydas“ statytas jau pagal naujausią ansamblio kryptį – gyvą istoriją. Ji apima plačiau nei tautinį meną, apeliuoja į gilesnes dvasines, identiteto ir prasmės vertes. Čia svarbios žmogaus, šalies ir bendros patirtys. Žodis „gyva“ šiuo atveju taip pat koreliuoja su aktualumu, istorijos perteikimu šiuolaikiškai per meną, kas svarbu auditorijai ir skatina ansamblį tobulėti“, – pasakoja ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė.

DALYVAUJA:

Valstybinis ansamblis „Lietuva“

 

Solistai:

Mažvydas – Vladas Bagdonas / Giedrius Arbačiauskas

Mažvydo mylimoji Marija – Monika Marija / Dovilė Kazonaitė

Mažvydo sūnus Kasparas – Rokas Spalinskas / Mantas Jankavičius

Mažvydo posūnis Kristupas – Rokas Laureckis

Mažvydo žmona Benigna – Jovita Vaškevičiūtė / Joana Gedmintaitė

Liuteronų kunigas, Mažvydo pusbrolis Vilentas – Saulius Vasiliauskis

Vienuolis-inkvizitorius – Martynas Žukauskas

 

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas

Libreto ir scenarijaus autorius – Arnas Ališauskas

Kompozitorius – Jonas Jurkūnas

Scenografas – Gintaras Makarevičius

Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė

Choreografė – Aušra Krasauskaitė

Projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas

Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas

Daugiau informacijos: www.ansamblis-lietuva.lt

 

Video:

https://youtu.be/1VsvkpawGes?list=PLzlxrIZLGCjyjmqFzO6ZqYbcOZM5R17IU

https://youtu.be/9CQRRyjkpck?list=PLzlxrIZLGCjyjmqFzO6ZqYbcOZM5R17IU

https://youtu.be/ARNWXGr-zQw?list=PLzlxrIZLGCjyjmqFzO6ZqYbcOZM5R17IU

 
Perkant 20 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė: ~2:20
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos
 

DAUGIAU