Peter Brajerčík MORALINĖ BEPROTYBĖ (Slovakija, spektaklis slovakų kalba su subtitrais lietuvių kalba)

Peter Brajerčík MORALINĖ BEPROTYBĖ (Slovakija, spektaklis slovakų kalba su subtitrais lietuvių kalba)

18.30 val. Visagino kultūros centro salė „Sedulinos“

Peter Brajerčík MORALINĖ BEPROTYBĖ (Slovakija, spektaklis slovakų kalba su subtitrais lietuvių kalba)

Umberto Eco romano „Prahos kapinės“ motyvais

Rež. Júlia Rázusová

Prešovo nacionalinis teatras, Slovakija

                      Tai Umberto Eco romano įkvėpta monodrama, kurioje jos bendraautoris aktorius Peter’is Brajerčík’as žengia į pogrindinį dezinformacijos pasaulį. Pjesės centre – moderniųjų laikų banditas, išreiškiantis šiuolaikinę Europos realybę. Jis varto tiesą kaip jam patinka, bet jo gyvas humoro jausmas sukelia mūsų simpatiją. Šiaip ar taip, jis puikiai žino, kokie yra vokiečiai, amerikiečiai ir netgi slovakai. Netgi tada, kai yra neteisus, jį sunku pagauti už žodžių. Štai kodėl šis personažas kažkur visuomenės paribiuose gali  skelbti savo iškraipytą tiesą.

                      Šis spektaklis, pastatytas Prešovo nacionaliniame teatre, vadovaujant režisierei Júliai Rázusovái, Slovakijoje 2019 m. pelnė Naujosios dramos festivalio pagrindinį prizą ir 2020 m. –prestižinį Slovakijos teatro apdovanojimą „Dosky“. Kūrinys aštriai iškelia mintį, kaip lengva manipuliuoti visuomene, kuri linkusi patikėti netikrais faktais, apgaulėmis ir sąmokslo teorijomis vien tik tam, kad pateisintų savo pačios antisemitizmą, nacionalizmą. Tačiau „Moralinė beprotybė“ įvertinta ne tik už aukštos kokybės inscenizaciją, humorą bei geografines sienas peržengiančią temą. Aktorius Peter’is Brajerčík’as scenoje veikia įtraukdamas įvairias kliūtis, kurios padidina spektaklio dinamiką ir taikliai pabrėžia jo žinią.

                      Spektaklio režisierė Júlia Rázusová yra ir šio spektaklio inscenizacijos bendraautorė. Dirbusi daugelyje Slovakijos teatrų, 2018 m. ji pelnė „Dosky“ apdovanojimą už geriausią sezono režisūrą – spektaklį pagal Joëlį Pommeratą „Dviejų Korėjų susijungimas“.

 
Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė:
Pertraukos: nėra
Renginio kalba:
Lietuvių, rusų,, ukrainiečių ir kt.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: studentams, moksleiviams, senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
DAUGIAU