Piano & A Microphone: Lukas Pilkauskas

Piano & A Microphone: Lukas Pilkauskas

Piano & A Microphone:
Lukas Pilkauskas

Mylimas formatas ir graži koncertų serija Lukiškių kalėjimo cerkvėje, įkvėpta legendinio Prince’o albumo „Piano & A Microphone 1983“, grįžta!

Tai, kur muzika skamba, lemia malonumą. Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė Lukiškių kalėjime yra jau patikrinta konversijos vieta muzikai. Pačiame cerkvės centre bus tik du instrumentai – fortepijonas ir mikrofonas. Kai kurie Lietuvos muzikos kūrėjai tokiame vaidmenyje bus pirmą ir gal net paskutinį kartą karjeroje. Jie išeis iš komforto zonos, o kai kurie iš jų prašys pianistų pagalbos. Praėjusį sezoną šį formatą jau išbandė Gabrielė Vilkickytė, Alina Orlova, Giedrė, „Golden Parazyth“, Monika Linkytė, Jonas Narbutas-Kabloonak, Migloko, Domantas Starkauskas (Abudu) ir Džiugas Širvys (jauti) ir tai buvo nuostabu.

Šį sezoną pradės ir spalio 13 d. į kalėjimo cerkvę žengs itin savitas muzikos kūrėjas Lukas Pilkauskas. Savo jau daugiau nei metus nokstančiomis „Sodų dainomis“ ir šiemet išleistais singlais („Linkėjimai iš Sorento“, „Iš anksto užsiėmęs“), atlikėjas virpins mūsų tikrumo stygas ir lieps sustoti šiame bėgančiame laike. Plaukiodamas svajingos muzikos vandenyse, Lukas Pilkauskas nukelia mus į pievas po obelimis. Jo muzika lyg Algimanto Baltakio eilės: „<...> apie paprastą, primityvią laimę – gulėti saulėje ant žolės ir snausti. Jokių minčių, jokių jausmų, – vien pojūtis, kad šilta, kad niekas negresia, kad galima gulėti.“

Magiją jis kurs tik fortepijonu ir savo vokalu, kuris liūliuoja ir ramina. Jam prie instrumento talkins gerai Lukiškių kalėjimo erdves pažįstantis Simas Okas.

Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvėje vos 300 sėdimų vietų. Bilietais raginam pasirūpinti iš anksto. 1 EUR nuo kiekvieno bilieto bus skirtas humanitarinei pagalbai Ukrainos žmonėms. Tęsim ir šį paramos Ukrainai būdą iki pergalės.

„Piano & A Microphone“ koncertų serija Lukiškių kalėjime nuo šiol vyks kiekvieną ketvirtadienio vakarą. Išduosim, kad šiame formate pasirodys gerai žinomi vardai ir tie, kurie tokį formatą išbandys pirmą kartą gyvenime.

Lukas Pilkauskas, tu, mes ir Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė. Didelė ir svarbi naujiena! Mūsų draugai ir partneriai „LRT Opus“ transliuos šį ir kitus pasirinktus šios serijos koncertus gyvai radijo bangomis ir internete. Kartu kursim dar vieną gražią gyvo garso muzikos tradiciją.

Transliacijos ir pasirodymo pradžia – 20 val.
https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-opus

Fone – naujausias Luko Pilkausko darbas „Linkėjimai iš Sorento“
https://youtu.be/BTsrHh5Vvps

Nuorodos
https://lukaspilkauskas.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/lukaspilkauskas
https://www.facebook.com/pilkauskaslukas
https://www.instagram.com/pilkauskas.lukas/

https://www.facebook.com/Lukiskiukalejimas2.0
https://www.instagram.com/lukiskiukalejimas2.0

Durys atidaromos: 19:00
Pradžia: 20:00
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-18, jaunesni nei 18 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio
 
1 EUR nuo kiekvieno bilieto bus skirtas humanitarinei pagalbai Ukrainos žmonėms.
DAUGIAU