PLARTFORMA’21: Šokio spektaklis ”Post no Bills” / Kitt Johnson X-act (Danija)

PLARTFORMA’21: Šokio spektaklis ”Post no Bills” / Kitt Johnson X-act (Danija)

Rugsėjo 23, ketvirtadienis / 23rd of September, Thursday
19.00
Kultūros fabrikas / Culture Factory (Bangų g. 5A). 50 min. 

Šiuolaikinio šokio spektaklis „Post no Bills“ / Kitt Johnson X-act (Danija) 

Choreografė /šokėja: Kitt Johnson
Muzikantas: Sture Ericson
Šviesų dizaineris: Mogens Kjempff
Apšvietėjas: Yaw Darko
Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=pDNpc7fpaZA

*Kritikų kampelis
„Pastarųjų metų krizės meno viršukalnė“ – Kristian Husted, Politiken, 2015 m. balandis

POST NO BILLS tiria transformacinę krizės galią, krizę kaip kūrybišką pokyčio galimybę. „Arte povera“ spektaklis, prasiskverbiantis į erdvę, kurioje negrįžtamai prarandama ramybė, o nauja ir nežinoma vis dar sunkiai pastebima… Kai laikai tampa sunkūs. Kai po masinio vakarietiško vartojimo net įsiskausta pilvai. Kai dūžta laivai, o sisteminės krizės niokojimas virsta lėtiniu procesu. Kai nebegalime sau leisti klaidingai įvardinti invazijos terminu raida. Kai pasirinkimas yra arba mirtis, arba pokyčiai. Ir kai žinai, kad pastarieji neįvyks, kol nesulaužysi kriauklės apvalkalo, nepradursi membranos ir nenukrapštysi fikcijos nuo tikrovės. Būtent čia sutinkame palūžusį ir nusivylusį žmogų tuščiomis rankomis. Jis siunčiamas atgal į pirmąjį žaidimo langelį ir yra laisvas iš naujo sukurti pradžią.

POST NO BILLS yra dalis trupės „X-act“ kuriamų solo spektaklių serijos, tyrinėjančios įvairius žmogaus egzistencijos aspektus. Atsispiriant nuo egzistencinės psichologijos pozicijos, teigiama, kad krizė turi vesti link kritikos, o ne būti pasyviai iškentėta.

2015 m. Kitt Johnson buvo įvertinta REUMERT apdovanojimu Metų šokėjos kategorijoje už spektaklį POST NO BILLS. Kritikai rašė: „Galinga, gąsdinanti ir žavinga. Ji užpildė visą nuogą erdvę savo charizma ir judesių aštrumu ir išslinko iš salės it mirštantis vabzdys, prieš paskutinę misiją apsirengęs teroristu.“

Tais pačiais metais už spektaklį POST NO BILLS K. Johnson buvo apdovanota ir vienu prestižiškiausių Danijos menų fondo prizu, teigiant, kad: „Kitt Johnson yra unikali kūrėja Danijos scenos menų lauke. Ji ir vėl  sužavėjo publiką puikiais savo kūno judesiais. Šiuo spektakliu autentišką minimalistinę fizinę raišką ji dar labiau ištobulino iki egzistencinio transformacijos meno, itin paklausaus tarptautinėje arenoje. Kitt Johnson savo darbuose ir toliau demonstruoja įkvepiantį nuoseklumą ir griežtumą.“

Kitt Johnson X-act yra viena seniausiai gyvuojančių ir produktyviausių šokio trupių Danijoje. Nuo įkūrimo 1992 m. ji išaugo į dinamišką kultūros organizaciją, kuri prodiusuoja autorinius kūrinius, kuruoja site-specific projektų festivalius, intensyviai gastroliuoja Danijoje ir užsienyje, veda fizines pamokas, kūrybinius seminarus, paskaitas ir meno konsultavimo paslaugas. Trupės repertuare yra gausu solo spektaklių, grupinių darbų, naujojo cirko ir/ar site-specific projektų bei spektaklių vaikams.

 

Įėjimas į rengninį tik su Galimybių pasu.
Daugiau informacijos www.gpasas.lt
 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 15 min. iki renginio
Renginio trukmė: 50 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-6
Nuolaidos:
– studentams, senjorams ir šokio ir teatro profesionalams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

DAUGIAU