PO RYTŲ AUKŠTAITIJOS EŽERŲ KRAŠTĄ. GIDĖ IRENA BALIULĖ

PO RYTŲ AUKŠTAITIJOS EŽERŲ KRAŠTĄ. GIDĖ IRENA BALIULĖ

2017 M. NAUJIENA. 
PO RYTŲ AUKŠTAITIJOS EŽERŲ KRAŠTĄ
Gidė Irena Baliulė
2017 04 29; 06 10; 07 01; 08 19

Ryte 7.00 val. išvykimas iš Šiaulių. Išvykimo vieta – aikštelė Gegužių gatvėje, „Akropolis“, 07.15 val. – Tilžės gatvė, Katedra. 

Kelionė Aukštaitijos keliais į Dusetų miestelį Sartų regioniniame parke. Dusetų miestelyje aplankome Dailės galeriją* ir Dusetų skulptūrų parką, kur stūkso garsių šalyje autorių darbai bei auga Lietuvos Prezidento V. Adamkaus pasodintas ąžuoliukas.
Keliaujame toliau – į Antalieptę. Netoli nuo Antalieptės yra pastatyta pirmoji didžiausia Baltijos šalyse kalnų tipo hidroelektrinė. Vanduo ant turbinų ratų krinta iš didžiausio Lietuvos sąlygomis 35 m aukščio. Saugyklos tvenkinio plotas – 1000 ha. Taip pat Antalieptėje aplankome Basųjų karmelitų vienuolyno kompleksą.
Pavažiavus dar 28 km, atvykstame į Salaką. Salake aplankome švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčią. Ši bažnyčia pastatyta 1906–1911m. vyskupo Pranciškaus Karevičiaus. Bažnyčia įdomi tuo, kad pastatyta iš tašytų lietuviškų akmenų, neoromaninio stiliaus, turi neogotikos bruožų. Salake yra unikalus muziejus, kuris nepažymėtas nė viename turistiniame kataloge, tai jūrų muziejus – asmeninė V. Žilinskienės jūros gyvūnų kolekcija. Kolekciją sudaro 700 eksponatų.
Šalia Salako guli akmuo su ženklais – Napoleono akmuo. Jo dydis – 120 x 100 cm. Jame iškaltas 20 x 20 cm apskritimas. Manoma, kad šis akmuo yra buvęs kunigaikščių valdų riboženklis.
Zarasai – ežerų sostinė. 2011m. atidarytas apžvalgos ratas – analogo Lietuvoje neturintis architektūrinis statinys. Einantiems 17 m aukščio ratu atsiveria Zaraso ežero panorama. Nusileidę laipteliais žemyn, trumpai paeisime Zaraso ežero pakrante.
Iš Zarasų atvažiuojame į Šlyninkos vandens malūną. Tai tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Ekskursija po autentišką malūną ir nacionaliniai šio krašto, šios vietovės pietūs*.
Netoli ir Stelmužės ąžuolas – seniausias ir stipriausias Lietuvoje augantis paprastasis ąžuolas, vienas seniausių ąžuolų Europoje – Lietuvos gamtos paminklas. Aplankome Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčią – vieną seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje. Rąstai tašyti kirviu, statant nenaudota vinių. Lankome Bažnytinio meno muziejų*. Kitas objektas – vergų bokštas, nedidelis keturkampis pastatas storomis sienomis ir angomis viršutinėje dalyje, pastatytas iš lauko akmenų. Šis bokštas – 17 a. liudininkas, kur buvo kalinami ir baudžiami prasikaltę baudžiauninkai…
Vykstame į Marijos apsireiškimo vietą prie Ilgio ežero – apžiūrėsime Marijos skulptūrą ežere, pakrantės kryžius, koplyčią.
Sukame link Obelių ir keliaujame atgal į Šiaulius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga;
*Kelionės organizavimo išlaida.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:
*Dusetų dailės galerija 1- 0.50 Eur /žm.;
*Šlyninkos vandens malūnas, ekskursija, pietūs – 5 Eur /žm.;
*Stelmužės baznyčia – bažnytinio meno muziejus – 1- 0,50 Eur.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis.

INFORMACIJA / UŽSAKYMAS tel.: 860197003, 841525059 – Kelionių centro vadybininkė Ieva

KELIONĖS KAINA – 23 Eur

DAUGIAU