Jaunimo teatras: AUSTERLICAS pagal W. G. Sebaldo knygą, Režisierius Krystian Lupa

Jaunimo teatras: AUSTERLICAS pagal W. G. Sebaldo knygą, Režisierius Krystian Lupa

 

Spektaklis Jaunimo teatras: AUSTERLICAS pagal W. G. Sebaldo knygą, Režisierius Krystian Lupa nukeltas iš gruodžio 29 d. į vasario 20 d. ir dar kartą nukeltas į balandžio 6 d. Bilietai galios tie patys. Bilietus galite grąžinti iki kovo 6 d. kasose, kuriose juos pirkote. Pirkę bilietus internetu galite grąžinti savo paskyroje www.tiketa.lt.

DĖMESIO! Spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.

 

 

Vieno savičiausių šiuolaikinių rašytojų W.G.Sebaldo kūrybos viršūne vadinamas paskutinis jo romanas Austerlicas – tai epinė meditacija apie Holokausto traumą ir jos pasekmes idividualaus žmogaus likimui. Romane per asmeninės patirties prizmę taip pat reflektuojamas žmoniją alinančių karų ir XX a. civilizacijos naikinimo mastas. Pirmą kartą su Sebaldo kūryba susitinkantis K.Lupa mano, kad šio rašytojo literatūra gali inicijuoti teatro kalbos permainas.

 

Po „Austerlico” 2001-aisiais Sebaldas buvo nominuotas Nobelio literatūros premijai. Deja, tais pačiais metais rašytojas netikėtai mirė. Po rašytojo mirties „Austerlicas“ buvo išverstas į daugybę pasaulio kalbų ir tapo šiuolaikinės literatūros klasika, o JAV ir Didžiojoje Britanijoje – kultine knyga. Leidykla „Baltos lankos” rudenį planuoja išleisti lietuvišką „Austerlico” vertimą (vertėja Rūta Jonynaitė).

 

„Austerlico“ įvykiai apima šešis dešimtmečius, nuo 1939-ųjų iki amžiaus pabaigos. Veiksmas vyksta Antverpene, Velse, Oksforde, Londone, Paryžiuje, Prahoje, Terezyne, Marienbade… Istoriniai įvykiai yra pasibaigę iki pasakojimo pradžios. Sebaldas aprašo beveik tris paskutinius XX a. dešimtmečius skirtinguose Europos miestuose vykusius atsitiktinius susitikimus tarp pasakotojo ir vienišo klajūno Austerlico. Iki pilnametystės Austerlicas nežinojo nei savo tikrojo vardo, nei kas jo tėvai. Penkiametį berniuką jo motina, prieš pat deportaciją į Terezyno koncentracijos stovyklą, gyvybės traukiniu iš Prahos išsiuntė į Londoną. Tėvas dingo be žinios. Austerlicas kitu vardu buvo įsūnytas ir augo Velse, mokėsi Oksforde, po studijų apsigyveno Londone ir užsiėmė XX a. architektūros tyrinėjimais. Gyveno be atminties, kol Liverpulio stotyje, kur kadaise buvo atvežtas gyvybės traukiniu, jį užklupo prisiminimo smūgis. Tada leidosi į savo vaikystės namų ir tėvų paieškas. Tačiau grįžimas į namus Prahoje tik dar labiau sustiprino Austerlico atskirties jausmą, ir vien tėvų pėdsakų paieška suteikia jo gyvenimui prasmę…

 

 

 

 

Režisierius – Krystian Lupa

 

Vaidina – Sergejus Ivanovas, Valentinas Masalskis, Viktorija Kuodytė, Jovita Jankelaitytė, Matas Dirginčius, Danutė Kuodytė, Girius Liuga.

 

Režisieriaus asistentas – Tauras Čižas

 

Kostiumų dailininkas – Piotr Skiba

 

Scenografas – Krystian Lupa

 

Video menininkas – Mykolas Žukauskas

 

Kompozitorius – Arturas Bumšteinas

 

 

Premjera: 2020 m. rugsėjo 23 d.

 

 

Spektaklio pastatymą remia Goethe's institutas Lietuvoje. 

Spektaklio parneris: Lenkijos institutas Vilniuje.

 

DAUGIAU