Premjera: Lustopia | Šokio spektaklis

Premjera: Lustopia | Šokio spektaklis

KONCEPCIJOS AUTORĖ: Silke Z.
CHOREOGRAFAI: Silke Z., Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
ŠOKĖJAI: Caroline Simon, Hanna Held, David Winking, Grėtė Vosyliūtė, Dmitrijus Andrušanecas, Darius Stankevičius
ŠVIESŲ IR SCENOGRAFIJOS DAILININKAS: Garlef Kessler
MUZIKA IR GARSAS: Liam Giles, Laurynas Žakevičius
KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Melina Jusczyk
VADYBININKĖ: Hanna Held
ORGANIZATORĖ: Rica Hellige
ASISTENTĖ: Franziska Nagel
PRODIUSERIAI: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ (Lietuva) ir Silke Z. / „Die Metabolisten” (Vokietija)

PREMJERA Lietuvoje – Vilniaus tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“: 2024 m.
TRUKMĖ: 60 min.

Po šokio spektaklio „Lustopia“ kviečiame į susitikimą su kūrybine komanda.

„Lustopia“ – tai skirtingas kartas ir kūnus jungiantis šokio spektaklis, tarptautinė Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ ir Silke Z. / trupės „Die Metabolisten“ (Vokietija) koprodukcija.

Šiuolaikinio šokio choreografė Silke Z. ir „Low Air“ įkūrėjai bei choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius drauge su šokėjais tyrinėjo savojo kūno suvokimą, jo limitus ir ribas, priimtinas ir nepriimtinas kūno vietas, judėjimą, bei visuomenės stereotipų sukurtas utopines nuostatas, ką gali ir ko negali skirtingi kūnai. Juos vedė noras (at)rasti jungtį tarp dviejų skirtingų kultūrų, šešių skirtingų kūnų, turtingų patirtimi asmenybių.

Ar geismo ir malonumo tema gali būti susijusi su tokiomis savybėmis, kaip amžius, lytis, kūnas ar negalia? Ar mūsų lyties, amžiaus ar (ne)gebėjimų diferencijavimas kelia gėdą ir nesaugumą, kurie trukdo mūsų troškimams?

„Lustopia“ žaismingai laviruoja tarp kasdienio malonumo, nepadorumo, kūno gėdinimo ir kūno pozityvumo bei sąmoningai kvestionuoja socialines normas ir egzistuojančius tabu. Spektaklio siužetas seka kūnų susiliejimo utopiją, ieškodamas taip trokštamos laisvės bei tyrinėja jos ribas šokio kontekste.

Po spektaklio 20:00 val. vyks susitikimas su spektaklio kūrybine grupe bei „Žvelk giliau“ ambasadoriais. 
Susitikimas–diskusija nemokami. 
Renginys yra dalis „Žvelk giliau“ iniciatyvos, kuria siekiama mažinti su psichikos sveikata susijusią stigmą ir didinti psichikos sveikatos raštingumą.

 

Šokio spektaklio anonsas čia: https://vimeo.com/949432929

Daugiau apie spektaklį: https://lowair.lt/teatras/lustopia/

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Vilniaus miesto savivaldybei už dalinį spektaklio sukūrimo ir sklaidos finansavimą. Šokio spektaklio partneriai psichikos sveikatos menų festivalis „Ryšiai“ ir „Žvelk giliau“ psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva. Psichikos sveikatos ambasadorių projekto organizatorius – Higienos institutas. Finansavimo šaltinis – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ trupė pasirodė įvairiuose Lietuvos renginiuose, festivaliuose, bienalėse: tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS, Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS, tarptautinis šokio festivalis AURA, tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS, tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA, tarptautinis teatro festivalis THEATRIUM, tarptautinis šokio festivalis PŪGA, festivalis MIDSUMMER VILNIUS, teatro festivalis jaunimui IŠEITIES TAŠKAS ir daugelyje kitų.

Nuotraukos autorė: Sophia Ebner

Pirmieji bilietai pigiau! Nuo rugsėjo 16 d. bilietai brangs.

Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)
Trukmė: 60 min.
Nuolaidos: 20% senjorai/moksleiviai/studentai 
Amžiaus cenzas: N-14, jaunesni nei 14 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio

DAUGIAU