PREMJERA! Marguerite Duras ”AGATA”. Režisierė – Birutė Mar.

PREMJERA! Marguerite Duras ”AGATA”. Režisierė – Birutė Mar.

Premjera!

Marguerite Duras
“AGATA”

Režisierė – Birutė Mar
Dailininkė – Indrė Pačėsaitė
Muziką kūrė ir parinko – Antanas Kučinskas
Videodailininkas – Karolis Bratkauskas

Pjesę iš prancūzų k. išvertė – Jurga Vilė

Trukmė 1 val.

Atlieka:

aktoriai Birutė Mar ir Andrius Bialobžeskis

Spektaklyje skamba pianisto ir kompozitoriaus Giedriaus Karaliūno gyvai atliekamos fortepijono improvizacijos

Marguerite Duras – žinoma prancūzų rašytoja, Gonkūrų premijos laureatė, dramaturgė ir kino kūrėja – Lietuvoje gerai pažįstama skaitytojų, kino ir teatro žiūrovų. Savo kūryboje M.Duras kalba apie svarbiausius būties dalykus: meilę, kūrybos prasmę, vidinę laisvę; rašytojos biografija apipinta legendomis.

1981 m. sukurta pjesė “Agata” (iš prancūzų k.vertė Jurga Vilė) Lietuvoje interpretuojama pirmąsyk. Tai autobiografinė psichologinė drama, pasakojanti apie brolio ir sesers paauglystėje išgyventą aistringą meilę, kuri nepaleidžia jų daugelį metų. Abiejų susitikimas praėjus laikui, vienas nuo kito nutolę gyvenimai ir, tarsi vaikystės jūros dvelksmas, vėl sugrįžtantys prisiminimai… 

   Pasak režisierės ir spektaklio sumanytojos Birutės Mar, M.Duras pjesė “AGATA” – visai kitokia nei mums įprastas teatras: “Tai labiau muzikos kūrinys: jos herojai, Agata ir jos brolis, daugiau nei valandą kalba vien apie savo jausmus vienas kitam – jokio, regis, veiksmo. Jokio siužeto vystymo. Prancūziškas žodžių, jausmų teatras, kurie – kaip muzika…”

    Tai jau antroji Birutės Mar interpretacija prancūzų rašytojos M.Duras kūrinių motyvais – aktorės ir režisierės sukurtas monospektaklis “Meilužis” (pagal M.Duras romaną) jau eilę metų rodomas Lietuvoje ir užsienio teatrų festivaliuose ir pelnęs eilę tarptautinių teatro apdovanojimų.

     Spektaklio „Agata“ eskizas buvo pristatytas praėjusį pavasarį, Prancūzų instituto Lietuvoje inicijuojamo renginių ciklo „M.Duras: teatras, literatūra, kinas“ ciklo metu.

 

 

 

1

DAUGIAU