Premjera! „NaMIE… bėga gyvenimas”

Premjera! „NaMIE… bėga gyvenimas”

Teatro fesitvalio NAMAS NR.1 kulminacija – čekų režisieriaus Howard Lotker, čekų trupės „HoME“ ir Lietuvos kūrėjų premjera „NaMIE…bėga gyvenimas“. Tai unikalus pasakojimas apie konkretaus namo – stovinčio Putvinskio gatvėje 5 – istoriją. Interaktyvus spektaklis pakvies savo dalyvius bent trumpam pajausti paslaptingą namų dvasią. Čia susipins turtinga Putvinskio gatvės, prieš beveik pusę amžiaus gyvenusių žymių iliustratorių Tarabildų bei naujojo šeimininko, P. Mažylio gimdymo namų vadovo Tomo Biržiečio šeimos istorijos.

Tomo šeima, o ir pats Tomas vertas atskiro pasakojimo. Koks įdomus žmogus! Kokia įdomi šeima! Tomas – gimdymo namų direktorius, lėlių kolekcionierius, 4 vaikų tėtis, kuris prieš porą metų įsigijo darbo kaiminystėje apleistą namą. Šiuo metu čia vyksta remontas, bet visai netrukus jis vėl atgims naujam šeimos gyvenimui. O kol kas naujeji šeimininkai mielai sutiko įsileisti į savo namus teatrą ir kartu kurti spektaklį. Į pasaulį ateiti patiems mažiausiems padedančio Tomo darbas įkvėpė ir pagrindinį spektaklio motyvą – kelionę laiku per devynis pačius svarbiausius ir paslaptingiausius žmogaus gyvenimo mėnesius.

NaMIE/ at HoME pasirodymo kūrybinis procesas – tai meniniu tyrimu paremtas siužeto ir dramaturgijos kūrimas. Svečiai iš Čekijos spektaklį kuria pasitelkią konkretaus namo istoriją, žmones, kurie ten gyvena ir gyveno, neaplenkdami kaimynų bei kitų to rajono gyventojų. Ši tyrimo medžiaga – tai pasirodymo dramaturgija, tai įdėmus žvilgsnis pro padidinamąjį stiklą į žmogaus kasdienybę, jo rutiną, intymus žvilgsnis į tai, kas vyksta kiekvieną dieną mūsų namuose ir mūsų gyvenimuose.

Šis pasirodymas nuolat kinta reaguodamas į konkretaus pastato erdvę bei istoriją. 2006 m. pirmą kartą apdovanotas „Metų projekto“ nominacijoje „Příští vlna“/„Nauja banga“ Čekijoje, šis spektaklis susilaukė daug palankių kritikų vertinimų tiek dėl inovatyvios turinio ir formos sąveikos, tiek dėl gana neįprasto žiūrovo įsitraukimo į patį pasirodymą. Pasirodymas neturi ketvirtosios teatro sienos, nejaukios tylos ar scenos, skiriančios aktorius ir žiūrovus. Čia visi tampa veiksmo dalyviais ir kūrėjais, sekančiais žmogaus gyvenimo ciklo istoriją, kuri atskleidžiama gyvenamąjame name.

Režisierius – Howard Lotker (Čekija) / Dramaturgė – Sodja Zupanc Lotker (Čekija) / Scenografė – Eglė Dambrauskaitė / Garso dizainas – Andrius Stakelė / Šviesų dailininkas – Tadas Genys / Atlikėjai: Daniela Vorackova (Čekija), Christina Maldonado (Meksika), Eglė Šimėnaitė, Arnis Aleinikovas, Andrius Stakelė, namo šeimininkai Tomas Biržietis su šeima

Renginio trukmė 1 val. Asmenys iki 10 metų neįleidžiami. Apsirenkite šiltai ir patogiai. Renginio vieta: V. Putvinskio g. 5, Kaunas.

Teatro festivalį NAMAS NR. 1 finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

DAUGIAU