”Puikus naujas kūnas”

”Puikus naujas kūnas”

Puikus naujas kūnas
Korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams

„Puikus naujas kūnas“ – tai netikėtas dviejų ekscentrikų – kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos – bendradarbiavimas.

Tai socialinę kritiką, mokslinę fantastiką ir absurdo žanrą sujungianti korporatyvinė distopija balsams apie amžinai problemišką žmogaus santykį su savo paties kūnu. Įvairiausių industrijų kuriamos iliuzijos kelia nepagrįstus lūkesčius, kaip turėtume atrodyti, o socialiniuose tinkluose savo kūną lyginame su daugybe kitų kūnų. Paradoksalu, bet dažnai trokštame prilygti apskritai neegzistuojantiems, skaitmeniniu būdu retušuotiems atvaizdams.

Nesijaudinkite. Korporatyvinė distopija atskleis naująją technologiją, įgalinančią persikelti į kitą (kito?) kūną. Hipnotiškos daugiabalsės sutartinės – tai tarsi anestetikas besigulant po „grožio peiliu“, nukelsiantis į gilios narkozės iššaukiamą sapną. Regėsite galbūt ir pranašišką viziją, kurioje ateities žmonija galiausiai randa būdų išsliuogti iš vis netenkinančių savų biologinių kūnų ir įsitaisyti „puikius naujus“.

Atrodo, kad tai yra pažadėtas rojus, kur sielos sklendžia laisvai ir įgyja visas norimas formas. Tapote sportiniu motociklu ir jaučiatės kur kas sportiškesnis? Persikūnijote į oro drėkintuvą ir jūsų esybė prisipildė harmoningos ramybės? Virtusios netikėčiausiais daiktais ar prietaisais, sielos švenčia išsilaisvinimą iš senojo kūno ir sutartinėmis apdainuoja naują būtį. Iš pirmo žvilgsnio tai – nesibaigianti puikių naujų kūnų garbinimo šventė. O vis dėlto, kas paskatino išsižadėti to unikalaus, kone stebuklingo biologinio kūno, kuris geba pats užgydyti žaizdas ir suauginti kaulus?

Kūrėjai apie korporatyvinę distopiją balsams:

Tai autentiškų sutartinių principais sukurta vokalinė partitūra, skirta konsteliacijoms atlikėjų, pasakojančių istorijas iš netolimos ateities. Sutartinė – archajiškasis socialinės dinamikos modelis; įdomu, kaip jis funkcionuos korporatyvinės e(ste)tikos kontekste.

Kompozitorius Arturas Bumšteinas

 Kūrinys sujungia naivias žmogiškas emocijas ir griežtą techninį žargoną, susižavėjimą naujo kūno funkcijomis ir blėstančių atsiminimų apie biologinį kūną ilgesį. Sutartinės pavilios jus tarsi laumių dainos skaitmeninės, į išmanųjį mišką ves kaip GPS, bet neparodys išėjimo.

 

Scenarijaus autorius Žygimantas Kudirka

Kūrybinė grupė:

Scenarijus, veiksmas: Žygimantas Kudirka
Muzika, veiksmas: Arturas Bumšteinas

Kostiumai: Juozas Valenta
Grafinis dizainas: Mindaugas Gavrilovas
VJ: Vytautas Narbutas
Šviesos: Julius Kuršis
Garsas: Ignas Juzokas
Atlikėjai: Valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras
Dirigentas: Egidijus Kaveckas
Chormeisteris: Algimantas Kriūnas
Veiksmo asistentė: Giedrė Kriaučionytė

Prodiuseris Operomanija

Trukmė: 80 minučių

Premjera: 2022 m. spalio 19 d. „Menų spaustuvė“ (Juodoji salė)

Kūrinys lietuvių kalba su anglų kalbos subtitrais

 

 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~17:50
Renginio trukmė: ~80 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba:
lietuvių kalba su anglų kalbos subtitrais
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-8
Nuolaidos:
– studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

– scenos menų profesionalams ( pateikus nuolaidos kodą, dėl kurio reikia kreiptis el. paštu [email protected])
DAUGIAU