PUIKUS NAUJAS PASAULIS. Rež. Gintaras Varnas

PUIKUS NAUJAS PASAULIS. Rež. Gintaras Varnas

Pagal A. Huxley knygą.

Režisierius: Gintaras Varnas
Kostiumų ir grimo dailininkas: Juozas Statkevičius
Lėlių dailininkė: Julija Skuratova
Scenografijos dailininkas: Vytautas Narbutas
Video Menininkas: Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkas: Simas Sirutavičius
Kompozitorius: Dominykas Digimas
Spektaklyje naudojama kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muzika
Režisieriaus asistentas: Matas Makauskas

VaidinaVytautas Anužis, Matas Sigliukas, Sergejus Ivanovas, Aldona Bendoriūtė / Dovilė Šilkaitytė, Jonė Šadeikė / Giedrė Giedraitytė, Jovita Jankelaitytė, Simonas Storpirštis, Matas Dirginčius, Ieva Kaniušaitė, Ignas Ciplijauskas, Karolis Kasperavičius, Gabrielė Ladygaitė / Agnieszka Rawdo, Gytis Laskovas, Povilas Barzdžius, Rokas Misiūnas, Martynas Berulis, Kasparas Varanavičius, Irena Sikorskytė, Robertas Petraitis, Joris Zaliauskas, Vaidilė Juozaitytė, Anastasija Marčenkaitė, Mantas Pauliukonis, Radvilė Budrytė, Rūta Jonikaitė, Šarūnas Rapolas Meliešius, Nojus Mikalauskas, Saulė Emilija Rašimaitė.

 

Vieno įtakingiausių XX a. rašytojų brito Aldous‘o Huxley‘io knygos pirmoji inscenizacija Lietuvoje. 1932 m. pasirodęs svarbiausias Huxley‘io kūrinys šiandien skamba kaip pranašiška XXI a. pradžios antiutopija.

Mūsų laikų puikus naujas pasaulis – tai naujas visuomeninis mąstymas, pagrįstas civilizacijos pasiekimais, verčiančiais siekti gerovės, laimės ir socialinio stabilumo, aukojant asmens laisvę ir individualumą. Visuotinai diegiama lengvos laimės ir malonumų minkštoji galia užkariauja didžiąją visuomenės dalį tiek demokratinėse, tiek ir totalitarinėse valstybėse. Šitaip naujame pasaulyje žmonėms skiepijamą meilę savo vergijai, pasak Huxley‘io, galima įtvirtinti įvykdžius gilią, vidinę revoliuciją žmonių protuose ir kūnuose. Revoliucija prasideda nuo pat gimimo ir vaikystės, visuomenė skirstoma į išrinktųjų elito ir „runkelių“ grupes, paauglystėje skiepijamas beskausmio ir bejausmio darbo ir malonumų kultas. Bet koks savarankiško mąstymo daigas išraunamas. Skausmą mokoma malšinti somos narkotiku. Paradoksalu, kad tokios visuomenės atstovai mano jog gyvena ir veikia savo laisva valia. Aprašydamas puikų naują pasaulį, Huxley‘is iš ano laiko ragina priešintis jam, ieškant autoritetingų sąjungininkų senajame pasaulyje. Pavyzdžiui, tokių, kaip Shakespeare‘as…

Anot režisieriaus G. Varno, Huxley’io distopija kelia bauginančią pasirinkimo tarp laimės ir laisvės dilemą. Naująjame pasaulyje šios sąvokos tampa antagonistėmis. O jeigu taip, tai koks žmogus tarp dviejų pasirinkimų – laimė ar laisvė – rinksis pastarąją? Mes nesame taip toli nuo bauginančio „puikaus naujo pasaulio“. Vartojimo, Pramogų ir Gerovės visuomenės neišvengiamai ugdo nuo tų dalykų priklausomus žmones…

 

Premjera: 2021 m. rugsėjo 3 d.

Daugiau apie spektaklį

DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.

Durys atidaromos: 1 val. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 5 val.
Pertraukos: Dvi 15 min. pertraukos
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.
Nuolaidos:
– 30 proc. nuolaida studentams, moksleiviams
– 20 proc. nuolaida senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm. 

Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

DAUGIAU