”QuinCelli”

”QuinCelli”

„QuinCelli“

Solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Saulius Šiaučiulis (fortepijonas)

Programoje: A. Vivaldi, H. Purcell, M. de Falla, A. Piazzolla, ir kt. autorių kūriniai  

 

„Ji – ne žvaigždė. Ji spinduliuojantis deimantas, kuriuo gali džiaugtis iš arti“, – šiuos žodžius apie solistę Viktoriją Miškūnaitę po „Apleistosios Didonės“ premjeros duodamas interviu Austrijos televizijai ORF kartojo buvęs Zalcburgo festivalio meno vadovas ir buvęs Berlyno valstybinės operos direktorius, gyva Vokietijos teatro legenda vadinamas režisierius J. Flimmas.

Viktorija Miškūnaitė – naujosios kartos Lietuvos operos solistė, publikos numylėtinė, spaudos tituluojama operos gulbe, naujoji Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro primadona, net du kartus apdovanota aukščiausiu šalies teatro įvertinimu – LR Kultūros Ministerijos įsteigtu apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi (2015 m. ir 2017 m.), dukart pripažinta geriausia Lietuvos Metų operos soliste (2015 m. ir 2017 m.), taip pat sulaukusi ir tarptautinio pripažinimo. Jos balsu publika žavėjosi Gewandhaus koncertėje salėje, taip pat teatruose bei festivaliuose Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje. Pati solistė sako, kad muzika yra jos didžiausia gyvenimo aistra.

Džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis – vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje. Mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, 1974 m. baigė klasikinio fortepijono studijas Lietuvos muzikos akademijoje (prof. M. Azizbekovos klasėje). Baigęs studijas grįžo į gimtąją Klaipėdą ir įsitraukė į jos muzikinį gyvenimą. Nuo 1970 m. aktyviai reiškiasi kaip džiazo pianistas. 1970–1985 m. vadovavo Klaipėdos džiazo kvartetui, vėliau savo vardo ansambliui, nuo 1980 m. grojo su Klaipėdos konservatorijos diksilendu ir bigbendu, 1985–1994 m. duetu su klarnetininku Pranu Narušiu. Yra muzikavęs su V. Čekasinu, V. Labučiu, J. Maksimovičiumi, T. Botyriumi, A. Jofe, A. Šilkloperiu, J. Whighamu ir kitais. Pastaruoju metu S. Šiaučiulis nuolat muzikuoja su Kauno bigbendu, bendradarbiauja su saksofonininku P. Vyšniausku, dainininku S. Januška. Pianistas koncertuoja ir su akademinės muzikos atlikėjais – choru „Aukuras“ Lietuvos nacionalinės filharmonijos styginių kvintetu, Kauno styginių kvartetu, Kauno kameriniu orkestru ir kt. Su įvairiais kolektyvais koncertavo Lietuvoje ir Europoje.

Daugiau nei prieš 20 metų pradėjęs savo koncertinę  veiklą violončelių kvintetas „QuinCelli“ sugrojo daug įsimintinų koncertų su įvairias solistais ir įvairaus žanro atlikėjais: Asmik Grogorian, Virgilijumi Noreika, Gintare Skėryte, Andriumi Kulikausku ir kt. Šiais metais ansamblis baigia įrašyti naują kompaktinę plokštelę ir pristato naują programą, kuri bus parodyta Lietuvoje ir užsienyje.

Rugpjūčio 15 dieną tarptautiniame muzikos festivalyje „Užutrakio vakarai“ galėsite išgirsti vieną iš pastarųjų šio ansamblio darbų, kuriame skambės pasaulinės klasikos kūriniai ir naujų spalvų pripildytas violončelių skambėjimas.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa

Koncerto pradžia 19 val.

 
Durys atidaromos: likus 45 min. iki regninio
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos
DAUGIAU