Rapsodija pučiamiesiems. PETRAS GENIUŠAS /fortepijonas/, RIMVYDAS SAVICKAS /klarnetas/, ”TRIMITAS”.

Rapsodija pučiamiesiems. PETRAS GENIUŠAS /fortepijonas/, RIMVYDAS SAVICKAS /klarnetas/, ”TRIMITAS”.

Rapsodija fortepijonui ir pučiamiesiems
Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“
Dirigentas Aleksandras Šimelis
Solistai Petras Geniušas (fortepijonas), Rimvydas Savickas (klarnetas)
Birutė Mar (režisierė)
Kristina Norvilaitė-Geniušienė (dailininkė)
Programa: Igor Stravinskij, George Gershwin, Erik Satie

 

 

Klasikinėje-romantinėje muzikoje rapsodija – tai laisvos formos kūrinys paprastai liaudies melodijų temomis. XX a. pagrindiniu liaudies muzikos šaltiniu tampa miestas. Džiazas, gatvės muzika, industrinio pasaulio inspiruoti ritmai veržiasi į kompozitorių partitūras ir gimdo netikėtas tarpžanrines sąsajas, į kurias leidžiasi ir valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

„Rapsodija pučiamiesiems“ – tai į vientisą sceninę-režisūrinę visumą sujungtų Igorio Stravinskio Ebony koncerto, Georgo Gershwino „Žydrosios rapsodijos“ ir Eriko Satie „Parado“ teatralizuotas atlikimas. Visi šie XX a. opusai ženklina kokybiškai naujas modernizmo paradigmas, yra persunkti naujosios miesto dvasios, tačiau Lietuvoje atliekami retai.

Koncerto pradžioje skambės džiazinės muzikos intonacijų persmelktas neoklasikinis I. Stravinskio Ebony koncertas klarnetui ir džiazo grupei (solistas – Rimvydas Savickas). Jį pratęs amerikietiškąją džiazinę ir europietiškąją klasikinę tradicijas jungiantis garsusis originalios orkestruotės fortepijonui ir džiazo (pučiamųjų) ansambliui (solistas – Petras Geniušas) G. Gershwino kūrinys „Žydroji rapsodija“. Koncertą užbaigs E. Satie baleto „Paradas“ versija pučiamųjų orkestrui (aranž. Guus Dohmen). Tai skandalingas XX a. kūrinys, ženklinęs modernumo eros pradžią. Jam tada dekoracijas ir kostiumus kūrė dailininkas P. Picasso, libretą – J. Cocteau, kuris E. Satie partitūrą papildė netradiciniais triukšminiais instrumentais – spausdinimo mašinėle, buteliais, startiniu pistoletu, sirena ir pan.

Programai „Rapsodija pučiamiesiems“ sukurtas specialus sceninis apšvietimas, atlikėjų drabužiai. Teatralizuotas veiksmas padės naujai įprasminti kūrinius ir pažvelgti į juos iš dabarties perspektyvos.

 


 

  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
 

1

DAUGIAU