REIKALAI. Rež. Paulius Markevičius

REIKALAI. Rež. Paulius Markevičius

Pagal F.Diurenmato „Fizikus“

Daugiau informacijos: https://www.mmlaboratorija.lt/spektakliai/reikalai

Spektaklio veiksmas vyksta psichiatrinėje ligoninėje, kurioje gydomi trys fizikai: du iš jų save laiko Albertu Einšteinu ir Izaoku Niutonu, trečiasis tiki, kad jam kalba karalius Saliamonas. Spektaklis atskleidžia mokslininko pasiaukojimo bei atsakomybes prieš visuomenę, žmogaus galimybių pakeisti pasaulį temas. Pjesės autorius problemas atskleidžia per fizikų išgyvenimus, tačiau lygiai tokius pat klausimus kelia ir sprendimus turi priimti ir kitų sričių mokslininkai, kūrėjai, valstybinių įstaigų tarnautojai, verslininkai, ir visi kiti darbuotojai, kurie susiduria su sistemos galia. Čia atsiranda reikalai – kasdieniai mūsų mūšiai prieš beprasmybę, nepriklausomai nuo mūsų pasirinkto profesinio kovos lauko.

Spektaklį kuria Meno ir mokslo laboratorijos komanda, ankstesniu savo projektu – spektakliu DALYKAI nagrinėję kvantinės fizikos principus ir mokslo paradoksus. Spektakliu REIKALAI menininkai grįžta prie įprastos dramaturgijos ir ją interpretuoja mokslo patyrimo kontekste.

Prieš spektaklį vyko kūrybinė inspiracijų stovykla Molėtų astronomijos observatorijoje – mokslininkų darbo vietoje, ten įvyko ir spektaklio premjera. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Tai – viena iš šalies elito buveinių, kurioje žmonės paaukoja savo gyvenimus mokslui. Dabar spektaklis pristatomas teatre „Meno Fortas“ Vilniuje.

Režisūra Paulius Markevičius

Choreografija Greta Grinevičiūtė

Scenografija Barbora Šulniūtė

Šviesų dizainas Audrius Jankauskas

Vaidina Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Eglė Valadkevičiūtė, Simonas Dovidauskas, Jurgis Marčėnas, Gediminas Rimeika, Vygandas Vadeiša, Martynas Vaidotas, Laurynas Jurgelis.

Projekto partneriai: teatras „Meno fortas“, VU TFAI Molėtų astronomijos observatorija.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

DAUGIAU