Sakalas Uždavinys DABAR MANY VISAI KITA UGNIS (Lietuva)

Sakalas Uždavinys DABAR MANY VISAI KITA UGNIS (Lietuva)

19.30 val. Visagino kultūros centro salė „Sedulinos“

Sakalas Uždavinys DABAR MANY VISAI KITA UGNIS (Lietuva)

Samuelio Becketto dramos „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais

Beckettas savo kūryboje suranda savitą formą, tolimą nuo įprastų mūsų lūkesčių ir tradicinių pastebėjimų. Kas mums iš pirmo žvilgsnio jo kūriniuose gali pasirodyti beprasmiška ir absurdiška, galiausiai suvokiame, kad tik tai ir galėjo būti ta vienintelė prasmė, kuri dar yra įmanoma visatoje, kurioje žmogaus kaip subjekto sąmonės patirtis egzistuoja tarsi įstrigusi laike… galbūt todėl jo dramaturgijoje vien tik juokas gali tapti tuo intelektualiu triumfu prieš materialų absurdą, o savęs neigimas – savęs patvirtinimu. Becketto pjesės ir yra sukurtos iš tokių paradoksų… Pirmenybę jis visada teikia pasyviems veikėjams, kurie bando įprasminti vis absurdiškesnę savo egzistenciją ir stengiasi išlikti tame pasaulyje, kuriame trūksta meilės bei įprasmintų santykių.

Krepas bando išsižadėti pasaulio ir meilės – bando įvykdyti tai, kas neįmanoma – jis bando egzistuoti be žmogiškumo ir nori pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė. Todėl jis vis sugrįžta prie frazės „įsileisk mane“ – grįždamas prie tos paskutinės savo patirties, kai paskutinį kartą paniro jo siela į jos sielą… kai įvyko ta egzistencinė bendrystė.

Viename iš laiškų S. Beckettas rašė, kad negalima žinoti, ar meilė turi kažkokią transcendentinę reikšmę… Krepas taip pat negali žinoti šių dalykų. Beckettas pasakytų, kad niekas iš mūsų to negali žinoti. Autorius atskleidžia mums Krepo egzistavimo akiratį, kurį supa nežinojimas ir paslaptis visais aktualiausiais egzistencijos klausimais.

                        Režisierius – Saulius Varnas

Scenografė – Laura Luišaitytė

Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas

Garso operatoriai – Fausta Pilkaitė, Domantas Kutkaitis

Vaizdo operatorius – Vidmantas Fijalkauskas

Vaidmenys ir atlikėjai:

Krepas – Sakalas Uždavinys,

Jaunasis Krepas ir jo balso įrašai magnetofono juostoje – Vidmantas Fijalkauskas

Violončelininkė – Elena Daunytė

Premjera – 2021 05 30

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė:
Pertraukos: nėra
Renginio kalba:
Lietuvių, rusų,, ukrainiečių ir kt.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: studentams, moksleiviams, senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
DAUGIAU