SAULĖS LINIJA | saules līnija | СОЛНЕЧНАЯ ЛИНИЯ

SAULĖS LINIJA | saules līnija | СОЛНЕЧНАЯ ЛИНИЯ

Premjera 2021 10 18

Režisierė Evgeniya Shermeneva
Dramaturgas Ivan Vyrypaev
Scenografė Dace Ignatova
Garsų dailininkas Olivers Tarvids
Šviesų dailininkė Julija Bondarenko

Vaidina:
Barbara – Marija Daniliuk
Verneris – Andris Bulis

 

Po septynių gyvenimo santuokoje metų santykių krizės ištikta jaunų žmonių pora ieško būdų išlikti kartu. Vyrypajevas parašė pjesę „Saulės linija“ įtempto dialogo apie tikrą intymumą forma – žaižaruojantis, ironiškas, atskleidžiantis įvairius mechanizmus, trukdančius iš tiesų pamatyti ir išgirsti vienas kitą.

Sutuoktinių vaidmenis atlieka Rygos dailės teatro aktorius Andris Bulis ir Maria Daniliuk, pradėjusi aktorės karjerą Rygos M. Čechovo rusų dramos teatre, vėliau vaidinusi įvairiuose Maskvos teatruose, o 2018-ais metais sugrįžusi su pagrindiniu vaidmeniu spektaklyje „Persų kalbos pamokos“ Žanio Lipkės memorialiniame muziejuje.

Ivanas Vyrypajevas yra vienas geriausių ir žinomiausių šiuolaikinių Rusijos dramaturgų, daugybės apdovanojimų bei prizų laimėtojas, kurio pjesės yra sėkmingai statomos ne tik Rusijoje, bet ir visoje Europoje. Prieš daugiau negu dešimt metų jis išsikraustė gyventi į Lenkiją, o dabar ruošiasi statyti savo pjesę „Girti“ Vilniaus nacionaliniame dramos teatre. Vyrypajevo tekstai yra įsimintini savo ritmu, savi-ironija ir tuo pačiu šiurkščiais tragiškais siužeto vingiais, viskas yra kaip gyvenime, kur žmogus jaučia baimę ir įniršį, laimę ir džiaugsmą. 2015-ais metais parašyta pjesė „Saulės linija“ Rygoje buvo rodoma rusų kalba, tai vienintelė versija, kurią galimą pamatyti originalo kalba.

Pirmas nepriklausomos prodiusavimo kompanijos KatlZ pastatymas „Karas dar neprasidėjo“ pagal Michailo Durnenkovo pjesę buvo sėkmingai parodytas ne tik Rygos muzikos namuose Daile ir Gertrudes Street teatre, bet ir Vilniuje, Taline bei Klaipėdoje. Pandemijos metu prodiuserė Evgenia Shermeneva kartu su KatlZ organizavo kelis šiuolaikinių dramos kūrinių, o būtent Mariaus Ivaškevičiaus, Gintaro Grajausko, Elenos Greminos bei trumpų garsiausių Rusijos dramaturgų pjesių serijos skaitymus, o šį rudenį jie organizavo vertimą į Latvių kalbą bei Baltarusijos autorių pjesių skaitymus.

 

1

DAUGIAU