SEKMADIENIS 30 – koncertas

SEKMADIENIS 30 – koncertas

Dėmesio! Kovo 23 d. koncertas atšauktas. Bilietus galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki balandžio 6 d.

Prieš tris dešimtmečius gimusi ir savo laiku viena populiariausių Lietuvos grupių „Sekmadienis“ sugrįžta išskirtiniam koncertui. Bemaž visi senieji grupės muzikantai ir vokalistės Jūratė Miliauskaitė bei Asta Pilypaitė kviečia susitikti vieninteliame koncerte.

Besiruošdami jubiliejiniam koncertui muzikantai iš atminties ir senų stalčių traukia prisiminimus: senus gerbėjų laiškus, įrašus, nuotraukas, linksmus nutikimus.

J.Miliauskaitė: „Geriausiai prisimenu aukštakulnius“

Tiek J.Miliauskaitei, tiek A.Pilypaitei „Sekmadienis“ buvo vienas ryškiausių kūrybinių etapų. „Sekmadienis“ buvo ir bendri vakarai repeticijose, o be jo nebuvo net laisvalaikio.

Grupė koncertavo ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose – jiems teko groti ir šokiuose.

„Tuo metu man buvo keturiolika metų. Slėpė jie mane tuose šokiuose. Juk buvau jauniausia, – pasakojo A.Pilypaitė. – „Sekmadienis“ buvo mano jaunystė. Turėjau tokią užrašų knygelę, kietais viršeliais. Į ją rašiau dainas. Natų tada nepažinojau, ten buvo tekstai, dar – nuotraukos. Ta užrašų knygelė buvo man kaip maldaknygė“.

„Dainavimas tada buvo svajonė. Tiesa, man niekada nebuvo svarbus populiarumas – aš savotiškai nuo jo slėpiausi. Man buvo svarbu pati muzika.

Beje, pirmąją savo koncertinę suknelę prisimenu ir aš. Su vienu generolo antpečiu. Bet labiausiai prisimenu, kai mums drabužius kūrusi dizainerė, Virgio Stakėno žmona Ramutė mane sugalvojo „pastatyti ant aukštakulnių“, – senus laikus prisiminė J.Miliauskaitė.

Tekstai būdavo tikrinami

Prisimindami senus laikus muzikantai sako, kad šiuolaikiniams kūrėjams, matyt, būtų sudėtinga suprasti prieš tris dešimtmečius buvusią valstybinių įstaigų kontrolę.

Pasak A.Dargio, sovietmečio Lietuvoje muzikantai privalėjo visų dainų tekstus derinti su Kultūros ministerija.

„Buvo tokia tvarka. Visi tekstai turėjo būti pateikti valstybinei filharmonijai, jei reikėjo – jie būdavo taisomi, o po to juos turėjo patvirtinti Kultūros ministerija“, – sakė A.Dargis.

Koncertas bus nostalgiškas, bet linksmas

„Tai – vienintelis ir išskirtinis koncertas, o scenoje bus beveik visi buvę nariai – Jūratė Miliauskaitė, Asta Pilypaitė, Jonas Šopa, Raimondas Armalas ir vienas kviestinis muzikantas, mat „Sekmadienio“ būgnininkas jau daug metų gyvena užsienyje. Tad būgnais gros puikiai žinomas būgnininkas Vytautas Mundinas“, – sakė „Sekmadienio“ įkūrėjas A. Dargis.

DAUGIAU