Shalom, Bellissima!

Shalom, Bellissima!

Deltuva, Vytauto g. 30

Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyrius.

Spektaklis “Shalom, Bellissima!” jau sulaukė didžiulio susidomėjimo Kauno žiūrovų tarpe. Sukurtas pagal autentišką litvakės Bellos Shirin gyvenimo istoriją, jis atspindi XX a. istorinius lūžius. 17-metė Bella, kartu su Holokaustą išgyvenusiais tėvais (Bellos tėtis kilęs nuo Tryškių), emigruoja į Izraelį 1963 metais. 2004 m. ji vėl grįžta į Lietuvą ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir labai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais?

Bellos istorija pasakojama žydiškos, trijų patiekalų vakarienės metu.

Kūrybinė grupė: dramaturgė, režisierė – Ina Pukelytė, kostiumų dailininkė – Lina Jonikė, vaidina Olita Dautartaitė, Kamilė Mileikytė, Rokas Lažaunykas.

Spektaklio trukmė – 1 val. 45 min., su pertrauka. Bilietus galima įsigyti Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriuje arba Tiketoje.

Spektaklio partneris – “Kaunas 2022”, spektaklį globoja Lietuvos kultūros taryba.

Žiūrovų atsiliepimai

Erika Drungytė – žurnalo “Nemunas” vyriausioji redaktorė:

“Buvau spektaklyje “Shalom, Bellissima!”. Su skaidriausiom, šviesiausiom mintim po jo išėjau į savo mylimo Kauno gatves, o atmintis atplukdė vaikystės prisiminimų.Pagrindinė spektaklio herojė kalbėjo apie puikius žmones lietuvius, mylėjusius ir gelbėjusius žydus, apie neegzistuojančią kolektyvinę kaltę, apie nuostabų miestą Kauną ir širdies atsakymą, kas yra tėvynė.”

Donatas Večerskis – 15min .lt direktoriaus pavaduotojas:

“Labai stipri istorija apie Bella Shirin. Šio puikaus žmogaus istorijoje susipina tiek daug – Lietuva, Izraelis, Holokaustas, savižudybių skausmas, teatras, meilė tėvams ir Kaunui. “

DAUGIAU