Šiaulių LIONS klubui 30: Labdaros koncertas ”ZAPPA SHAKE” + DMITRIJUS GOLOVANOVAS

Šiaulių LIONS klubui 30: Labdaros koncertas ”ZAPPA SHAKE” + DMITRIJUS GOLOVANOVAS

”ZAPPA SHAKE” + D. GOLOVANOV | LSPO
 
Atlikėjai:
Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras
Karolis Variakojis, vyr. dirigentas
Dmitrijus Golovanovas, fortepijonas
 
Amerikiečių alternatyviojo roko pionieriaus Franko Zappos (1940–1993) įtaka muzikos istorijai – neginčijama. Menininko pėdsakų esama ir Lietuvoje – 1995 m., Vilniuje, F. Zappai pastatytas paminklas, kurio kopija nukeliavo ir į Baltimorę (JAV), jo gimtąjį miestą. Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras į šio menininko palikimą vis dėlto nutarė pažvelgti nemonumentaliai. Juk didelę įtaką F. Zappai darė ir avangardinis menas, džiazas, todėl natūraliai gimė mintis parengti programą, kurioje susipintų tiek originalios F. Zappos kompozicijos, aranžuotos simfoniniam pučiamųjų orkestrui, tiek džiazo bei avangardinės muzikos opusai.
Greta F. Zappos muzikos, koncerto programą papildys ir spalvinga orkestruote pulsuojantis amerikiečių kompozitoriaus Dana Wilsono Koncertas džiazo fortepijonui ir pučiamųjų orkestrui, kurį paskambins žymus lietuvių džiazo virtuozas, pianistas Dmitrijus Golovanovas. Anot jo, šis koncertas yra savotiškas manifestas: „Tai, ką grosiu ir kaip grosiu, priklauso ne tik nuo manęs, bet ir nuo salės, fortepijono, akustikos, orkestro energijos, mano paties energijos, į kurią atvesiu orkestrą, nuo nuotaikos, kuri dominuos būtent tuo momentu, nuo publikos palaikymo ir daugelio kitų aplinkybių.“
 
P R O G R A M A
I dalis:
F. Zappa – „200 Motels – Overture“, „Touring Can Make You Crazy“, „Dog Breath Variations“, „Uncle Meat“, „Be-Bop-Tango“, „Outrage at Valdez“, „Sinister Footwear II“, „Uncle Remus“, „Bobby Brown Goes Down“, „Peaches in Regalia“
 
II dalis:
Dmitrijus Golovanovas, improvizacija
Dana Wilson – Koncertas f-jonui ir puč. orkestrui (Dmitrijus Golovanovas, f-jonas)
 
 
 
O R K E S T R O   A P R A Š Y M A S
 
Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras (LSPO) – vienas perspektyviausių šio žanro kolektyvų Baltijos šalyse. Orkestras jau spėjo pelnyti tarptautinį įvertinimą, iškovojo aukso medalį 2022 m. Nyderlanduose vykusiame konkurse „WMC Kerkrade“. Orkestras nuolat koncertuoja su pripažintais menininkais, tokiais kaip Anders Paulsson (Švedija), Sergei Nakariakov (Izraelis), Petras Geniušas (Lietuva), „Giunter Percussion“ (Lietuva) bei kitais.
Pagrindinė orkestro kryptis – simfoninis pučiamųjų repertuaras. Tačiau ambicijos būti moderniu, šiuolaikišku ir veržliu kolektyvu atsispindi koncertinių programų naujovėse – bendradarbiaujant su įvairiais menininkais, gretinami sceniniai žanrai: teatras, kinas, šokis. Orkestras inicijavo projektus su tokiais atlikėjais, kaip Liudas Mockūnas ar Leonas Somovas. LSPO taip pat bendradarbiauja su tarptautinį pripažinimą pelniusiais lietuvių bei užsienio kompozitoriais, Ž. Martinaityte, A. Martinaičiu, Š. Naku ir kt. Inicijuojami nauji kūriniai, įgyvendinami muzikos leidybos, edukaciniai projektai, dirigentų seminarai bei meistriškumo kursai.
2021 metais, Leifas Karlssonas (Švedija) tapo orkestro meno vadovu; Karolis Variakojis užima šio orkestro vyr. dirigento pareigas.

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 14:30
Renginio trukmė: 1:30
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: neįleidžiami
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: perkant 10 ir daugiau bilietų
DAUGIAU