ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIO VIRUS’23 ATIDARYMAS

ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIO VIRUS’23 ATIDARYMAS

Maloniai kviečiame jus į šiuolaikinio meno festivalio VIRUS‘23 atidarymo šventę spalio 25 d. 17 val. Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245

Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS‘23
2018 10 25 – 2018 12 15
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Spalio 25 d. (ketvirtadienis)

VIRUS ATIDARYMAS 17.00 val.
Grupės „Non Grata“ (Estija) performansas „Diverse Universe“.
Rasos Jansonės (Latvija) paroda „Apglėbsiu ir sušildysiu“.
Dueto HARTMANNMUELLER (Vokietija) performansas „in danger“.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Renginys nemokamas
VIRUS MUZIKA IR POEZIJA 19 val.
„O sole mio! – improvizacija Šiauliams“. Rolandas Rastauskas (tekstai, balsas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija) Tomas Kutavičius (klavišiniai), Juozas Milašius (gitara) ir Aurelija Maknytė (vj makaura).
(Koncertų salė „Saulė“, Tilžės g. 140)
Renginys nemokamas

Lapkričio 7 d. (trečiadienis)

VIRUS ŠOKIS 18.30 val.
Kauno „Auros“ šokio teatro spektakliai „Norėčiau būti paparčio žiedu“ Bea Debrabant (Prancūzija) ir „Sprendimas, II d.“ B.Letukaitė/G.Koster (Lietuva/Nyderlandai).
(Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)
Bilieto kaina 7 Eur, 5 Eur

Lapkričio 8 d. (ketvirtadienis)

VIRUS DŽIAZAS 18.30 val.
Grupių „Timid Kooky“ ir „Sheep Got Waxed“ koncertas.
(Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)
Bilieto kaina 7 Eur, 5 Eur

Lapkričio 14 d. (trečiadienis)

VIRUS ŠOKIS 18 val.
Šeiko šokio teatras ir Nacionalinis Kano miesto šokio centras Normandijoje.
“Pareiškiu – Brandir”. Premjera 2018
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Renginys nemokamas

Lapkričio 16 d. (penktadienis)

VIRUS MENAS 17 val.
Andrus Joonas (Estija) parodos „Mindsurfer vol.5“ atidarymas.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Renginys nemokamas

Lapkričio 22 d. (ketvirtadienis)

VIRUS MADOS VITRINA 17 val.
Agnė Biskytė. “Epizodas iš mados pasakos “Eglė – žalčių karalienė”.
Mantas Bartkus. Kūrybiniam ženklui #F6. Kolekcija – „Gaidys“. Preliudija.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Renginys nemokamas

Lapkričio 24 d. (šeštadienis)

VIRUS MADA 19 val.
Tarptautinis avangardinės mados šou VIRUS‘23
(Šiaulių lengvosios atletikos maniežas. S. Daukanto g. 25)
Bilieto kaina 7 Eur, 5 Eur

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė, Latvijos valstybinis kultūros kapitalo fondas, Latvijos fotografijos muziejus.
Informaciniai rėmėjai: LRT Plius, savaitraštis „Etaplius“, naujienų portalas „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas, dienraštis „Šiaulių naujienos“.
Partneriai: Šiaulių lengvosios atletikos maniežas, Šiaulių kultūros centras, Koncertų salė „Saulė“, wãpsva LT dizaino namai“, „BIS A BIS“, kavinė “Arkos”, UAB „Balheidas“, Šiaulių dramos teatras, Šiaulių valstybinė kolegija.
Organizatorius: Šiaulių dailės galerija.

Apie festivalį

Spalio 25 d. atidaromas šiuolaikinio meno festivalis VIRUS’23. Kuo jis ypatingas? Savo gebėjimu atsinaujinti, jungti meno aktualijas ir mados pasaulį, stebinti tarptautiškumu. Todėl visi ieškantys spalvingų potyrių, kviečiami į atidarymą, kurio atmosferą kurs visame pasaulyje gerai žinoma skandalinga performanso meno grupė „Non Grata“. Bus ugnies ir kūno, karnavalo ir ekstazės. Emocijas subalansuos žinomos latvių menininkės Rasos Jansonės paroda „Apglėbsiu ir sušildysiu“. Neįmanoma likti abejingu jos emocionaliems didžiulio formato portretams, kuriuose puikiai dera meistriška tapyba, popkultūros ikonos ir nuoširdumas. Skulptūrinius molio ir kūno persiliejimus savo performanse pademonstruos menininkų duetas iš Vokietijos HARTMANNMUELLER.

Atidarymo programą užbaigs išskirtinis poezijos, muzikos ir video meno įvykis koncertų salėje „Saulė“. Poetas, rašytojas, performeris, nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastaustas po pertraukos grįžta į savo gimtą miestą kartu su džiazo virtuozais Arkadijumi Gotesmanu, Tomu Kutavičiumi, Juozu Milašiumi ir video menininke Aurelija Maknyte. Marga komanda ruošia specialią premjerą „O sole mio!“. Įvykis garantuotas. Beje, festivalio atidarymo proga – nemokamas.

Tradiciškai Virus‘o festivalis pasklinda po įvairias miesto erdves. Lapkričio 7 d. Šiaulių dramos teatrą išjudins šiuolaikinio šokio siautulys. Du įspūdingus, tik sukurtus šokio spektaklius parodys Kauno šokio teatras „Aura“. Tarptautinės trupės, kviestiniai režisieriai yra stipraus reginio garantas. Tai reta galimybė šiauliečiams pasimėgauti šia jausminga meno rūšimi mieste. Nepraleiskite progos.

Festivalio muzika taip pat skambės dramos teatro scenoje. Retai galima išgirsti šiuolaikinį džiazą teatro aplinkoje. Tokį malonumą lapkričio 8 dieną suteiks dvi ekscentriškos, žaibiškai išgarsėjusios grupės „Timid Kooky“ ir „Sheep Got Waxed“. Gros ypatingai artistiški, įvairius žanrus drąsiai miksuojantys jauni muzikantai, todėl jiems aktorių scena labai tiks.

Lapkričio 14 dieną festivalis grįžta į Šiaulių dailės galeriją su tarptautiniu šiuolaikinio šokio projektu „Pareiškiu – Brandir“. Garsaus Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo kartu su prancūzų ir lietuvių šokėjais sukurtas spektaklis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui. Tai judesio akrobatika apie drąsą būti savimi.

Lapkričio 16 d. galerijoje atidaroma antra festivalio paroda „Mindsurfer vol.5.“ Jos autorius estas Andrus Joonas garsėja kaip performanso, tapybos, video meno sintezuotojas. Jo parodos – tai egzistenciški, įvairiomis meno rūšimis išplėtoti pasakojimai, kuriuose persipina labai asmeniški išgyvenimai ir mitinės vizijos. Atidarymo proga menininkas atliks Šiaulių aktualijoms pritaikytą premjerinį meninį įvykį.

Įvadu į ryškiausią festivalio renginį – tarptautinį avangardinės mados šou, bus mados vitrinų projektas „Epizodas iš mados pasakos „Eglė – žalčių karalienė“, kurio sumanytoja Agnė Biskytė šalia galerijos esančias ištuštėjusių parduotuvių vitrinas pavers ryškia, šviečiančia, praeivius intriguojančia meno ir mados, kostiumo ir skulptūros sinteze. Šį renginį papildys smagi Agnės paskaita apie pasakiškumo motyvus mados industrijos pasaulyje.

Festivalio finalas, kaip visada, būna ir kažko pradžia. Visų pirma, naujausių mados tendencijų. Jos bus pristatytos tarptautiniame avangardinės mados renginyje, kuriame persipins performansas ir muzika, kinetinė skulptūra ir kostiumas, kosminės vizijos ir šiuolaikinis šokis. Išaugęs konkursinis mados šou iškeliauja iš savo tradicinės vietos – dailės galerijos į Šiaulių lengvosios atletikos maniežą, kuris bus meniškai transformuotas į egzotišką mados pasaulį. Tai labai drąsus sprendimas, bet jau dabar ryškėja jo sėkmė. Nepraleiskite puikios progos rudeninių vakarų depresiją išmainyti į ryškiaspalves patirtis ir atradimo jaudulį.

1540476000

DAUGIAU