Spektaklis „Ilgėjimos` sonata“ pagal M.K. Čiurlionio laiškus

Spektaklis „Ilgėjimos` sonata“ pagal M.K. Čiurlionio laiškus

Ilgėjimos’ Sonata – tai lyriškas, šiluma spinduliuojantis spektaklis pagal M. K. Čiurlionio laiškus, kuriame taip pat skamba jo sukurta muzika ir pateikiami tapybos šedevrai.

Jautrumu, ilgesiu ir meile pulsuojančiame spektaklyje skamba M. K. Čiurlionio muzika bei bus matomos genialiojo kūrėjo tapybos šedevrų projekcijos. M. K. Čiurlionio bei jo mylimosios Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės roles atlieka puikūs profesionalūs aktoriai – Diana Anevičiūtė (Lietuvos Nacionalinis Dramos teatras) bei Saulius Čėpla (Užupio Dramos Teatras bei Stalo teatras). Spektaklis nukelia į lyrišką, kupiną meilės, susižavėjimo, bet ir netikėtos mirties nuojautos pilną mylimųjų nuoširdaus atsidavimo bei jausmų pasaulį.

Pirmasis M.K. Čiurlionio Ciklas „Laidotuvių Simfonija“ (1903) – Lyg Jo Paties Gyvenimo Saulėlydžio Tragiškoji Giesmė.

Mirtis – Prasidedanti Žinia, Skelbiama Milžiniško Šventoriaus Varpo, Pradžioje … Lyg Sutelkia, Lyg Ir Suvienija, Suartina Į Paskutinę Kelionę Palydėti Susirinkusius Žmones: Ilgainiui Jie – Net Atrodo… Persiimą – Besileidžiančios Saulės Šviesa! Bet Ne – Kuo Toliau, Kuo Arčiau Kalno Viršūnės Užkopia Lydinčioji Eisena – Tuo Mažiau Rankose Lieka Šviesos, Kol Galiausiai – Pati Mirtis, Jojanti Ant Lydimojo Žmogaus Karsto – Tiesiog Juokiasi Iš Visos Žmonių Pomirtinės Pagarbos Išeinančiajam, Iš Žmogaus Pastangų Išsaugoti Išeinančiojo Šviesą…

Paskutiniame, Septintajame Ciklo Paveiksle Iš Milžiniškos Eisenos Lieka Vienut Vienutėlė, Vieniša Moters Figūra, Skausmingai Palinkus Ties Mėlynu Langu Nepaguodžiamo Liūdesio Nakty – Nuščiuvusiuose Namuose Greta Tuščio Stalo, Ant Kurio Ką Tik Atsisveikinimui Paskutinį Kartą Buvo Paguldytas Artimiausiasis…

Šiuo Paveikslu Ir Pradedame Spektaklį: Laidotuvių Simfonijos Kelią Atgal – Nusimetant Laiko Skraistę, Kad Grįžtume Į Valandą, Kurią Toji Šviesa, Toji Meilė Buvo Užgimusi.

JUOZO VALIUŠAIČIO EILĖRAŠTIS

(Pagal M.K.Č. Paveikslų Ciklo „Para“ Paralelė)

Dievas Yra Meilė,

O Įsikūnijusi Meilė –

Žmogus

Meilė Ir Ilgesys-

Du Artimiausi

Vienas Iš Kito Augą

Žmogaus Jausmai.

Meilė Ir Liūdesys,

Žmogaus Sielos Para –

Jos Diena Ir Naktis,

Kurios Rytas –

Džiaugsmas,

O Vakaras –

Ilgesys

Techninės detalės:

Žanras: spektaklis pagal M.K. Čiurlionio laiškus

Trukmė: 1 valanda

Spektaklio bei scenarijaus autorė: Diana Anevičiūtė

Vaidina: Saulius Čėpla (M. K. Čiurlionis) ir Diana Anevičiūtė (Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė)

Teatro meno vadovai: Donata Kielaitė ir Jurgis Valančauskas

Spektaklio dailininkė: Raimonda Bateikaitė

Pagalba su idėjomis, vizualiniais elementais – Juozas Valiušaitis

DAUGIAU