Spektaklis-koncertas „Familia“

Spektaklis-koncertas „Familia“

Keista kompanija – penki Zuikiai, Panda, Vilkas, Lapė, Maldininkas ir pingvinai – apsigyveno Klaipėdoje ir keliavo per uostamiestį nuo vasaros pradžios, rodydama muzikinius etiudus, linksmindama bei provokuodama praeivius. Šie personifikuoti gyvūnai – tai Klaipėdos lėlių teatro projekto „Familia“ personažai. Teatrinė, muzikinė, socialinis miuziklas „Familia“ stebins, džiugins, suteiks pozityvios energijos jau rugsėjo mėnesį ir atidarys naująjį Klaipėdos lėlių teatro sezoną.

„Kiekvienas žmogus slepia savyje gyvūną, tam tikrą tipažą. Kartais gyvenimiškos situacijos provokuoja mus elgtis instinktyviai tarsi gyvūnus. Kaip išlikti tokiose situacijose žmogumi. Kas yra žmogiškumo esmė? Universali meno kalba, gyvūnų personifikacijos – puikiai suprantamos vaikui, o situacijas iš gyvenimo, atskleidžiančias žmogiškumą, šeiminius žmonių santykius puikiai atpažins suaugusieji“, – sako projekto sumanytojas ir režisierius, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas Vytautas Kairys.

Anot režisieriaus, muzika ir humoru nuspalvinti fantasmagoriniai „Familios“ etiudai – tarsi kafkiškos metamorfozės iš mūsų kasdienio šeiminio gyvenimo, Klaipėdos miesto aktualijų. Didelis dėmesys projekte bus skiriamas socialinėms problemoms, turtinės nelygybės bei žmonių santykių analizei, nagrinėjami gyvenimo rutinos pavojai, skirtingų kartų santykių paradoksai. „Familia“ pasirodymuose persipins komedija ir tragedija, drama ir melodrama, bliuzo klasika ir šiuolaikinis rokas.

Projektas „Familia“ yra „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ programos dalis. Klaipėdos lėlių teatras jį skiria šeimoms ir vienišiams, seneliams ir turistams, visų socialinių sluoksnių atstovams, visiems praeiviams.

Renginys vyks kiemelyje.

DAUGIAU