Spektaklis ”Mano tėvas”

Spektaklis ”Mano tėvas”

Rugsėjo 21 dieną Vilniuje, OKT teatre bus rodomas unikalus Aleksandro Rubinovo spektaklis „MANO TĖVAS“!

Rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 18 val., pasaulinio garso OKT (Oskaro Koršunovo teatre), kuris yra adresu Ašmenos g. 8 ir turi tik 60 sėdimų vietų, būtent toks skaičius laimingų gerbėjų, galės pamatyti garsų ir nuostabų režisieriaus ir aktoriaus Aleksandro Rubinovo spektaklį „Mano tėvas“. Šis nuostabus, svarbus ir žymus teatrinio meno pasirodymas įvyks daugelio meno gerbėjų pageidavimu.

“Spektaklis „Mano tėvas“ pasakoja unikalią mano tėvo Stanislovo Rubinovo (1930 – 2013) gyvenimo istoriją. 1941 m. liepos pradžioje Paneriuose sušaudė jo tėvą, o jiedu su motina nepaklusę ir nenuėję į getą, buvo priversti iki 1944 m. slapstytis Vakarų Baltarusijos miškuose. Išsikasė žieminę ir gyveno duobėje. Nuolat kentė badą, šaltį, ne kartą tik per plauką jiems pavyko išvengti mirties… Tai stebuklinga išgyvenimo istorija.”

 
Kaip pasakoja pats maestro Aleksandras Rubinovas:
 
Mano ryšys su tėvu buvo ypatingas: jis buvo mano draugu, mokytoju ir mano gyvenimo režisieriumi. Mes kalbėdavomės valandų valandas, kartais netgi ginčydavomės, tačiau negalėjome vienas be kito gyventi… Regis aš žinojau apie jį viską. Jis labai mėgo (ir mokėjo) pasakoti apie savo gyvenimą, susitikimus su nuostabiais žmonėmis, įdomias istorijas. Tačiau buvo viena tema, kurios jis stengdavosi išvengti – tai jo žydiška kilmė ir visa tolimesnė jo šeimos tragedija. Aš tik žinojau, kad jo tėvą (mano senelį) 1941 m. sušaudė ir kad jis su mama (mano senele) buvo priversti slapstytis kažkur miškuose… Tačiau nežinojau nei priežasties, nei detalių.
 
Ir tiktai 2013 m., likus pusmečiui iki jo mirties, tėvas apsisprendė ir parašė knygą „Miške ir scenoje“. Skaitydamas rankraštį aš buvau sukrėstas, aš tiesiog raudojau. Prieš mane atsivėrė didžiulė savo tragiška apimtimi istorija. Dabar aš suprantu, kodėl mano tėvas nenorėjo apie tai kalbėti ir to prisiminti. Jis tiesiog saugojo mane ir mano vaikus nuo to siaubo, kurį jam teko išgyventi, o svarbiausia, jis saugojo mus nuo žydiško prakeiksmo.
 
Mane ilgai kankino abejonės, kol nusprendžiau pastatyti spektaklį ir papasakoti žmonėms apie MANO TĖVĄ.
Scenarijaus autorius, režisierius ir aktorius Aleksandras Rubinovas.
 
Kompozitorius Faustas Latėnas. Spektaklyje skamba ir žydų liaudies muzika.
 
Spektaklio trukmė 1 val. 10 min.
Patekti į šį spektaklį yra likimo dovana! Pasinaudokite šia džiugia, tačiau deja, reta galimybe, ypač esant tokiam mažam vietų skaičiui salėje!
 
Bilietai į vienintelį Aleksandro Rubinovo spektaklį „Mano tėvas“ rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 18 val. Vilniuje, OKT (Oskaro Koršunovo teatre), (Ašmenos g. 8) parduodami visuose „Bilietai“.lt kasose ir internete. Visa informacija dėl bendradarbiavimo ir bilietų užsakymo teikiama telefonais:+37064536403, +370 61801331, +370 671 76502.
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
 
Renginio kalba: lietuvių
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-8
Nuolaidos:
-10% nuolaida perkant 3 ir daugiau bilietų
DAUGIAU