Spalio 5 dieną, Vilniuje, OKT teatre paskutinė nuostabi galimybė pamatyti unikalų Aleksandro Rubinovo spektaklį „Mano tėvas“!
Spalio 5 dieną, (šeštadienį) 18 val. Vilniuje, garsiojo OKT (Oskaro Koršunovo teatro) scenoje (Ašmenos g. 8 ), lygiai 67 laimingieji (būtent tiek vietų yra šioje jaukioje kamerinėje salėje) turės galimybę pamatyti didįjį ir ikoninį režisieriaus ir aktoriaus Aleksandro Rubinovo spektaklį „Mano tėvas“!
Nepraleiskite šio nuostabaus, labai svarbaus ir reikšmingo teatrinio meno renginio!
Nepraleiskite šio nuostabaus, labai svarbaus ir reikšmingo teatrinio meno renginio!
Šio unikalaus spektaklio trukmė – 1 valanda 10 minutės.
Spektaklis „Mano tėvas“ pasakoja unikalią lietuvių režisieriaus Stanislovo Rubinovo (1930–2013) gyvenimo istoriją. Ir, kas labai simboliška, šiemet iškiliam Lietuvos kultūros veikėjui Stanislavui Rubinovui būtų sukakę 93 metai!
1941 metų liepos pradžioje jo tėvas buvo sušaudytas Paneriuose, netoli Vilniaus. Tačiau jis ir jo motina nepakluso įsakymui visiems žydams įsikurti gete ir buvo priversti slapstytis Vakarų Baltarusijos miškuose iki 1944 m. liepos mėn. Jie išsikasė žeminę ir joje gyveno. Trejus metus jie kentė alkį, šaltį ir nuolatinę baimę. Ne kartą buvome ant mirties slenksčio… Šią išties nuostabią išgyvenimo istoriją pasakoja Stanislovo Rubinovo sūnus, talentingas aktorius ir režisierius Aleksandras Rubinovas.
Aleksandras Rubinovas gimė 1956 m. rugsėjo 17 dieną, Vilniuje.
Mokėsi Šiaulių dramos teatro studijoje (1974-1975) (režisierė A. Ragauskaitė).
1979 metais baigė Maskvos valstybinio teatrinio instituto vaidybos skyrių (GITIS, I. Tumanovo kursas).
Vaidino Kauno dramos teatre (1979-1980).
Nuo 1987 m. Kauno kamerinio teatro aktorius ir režisierius.
Jis atliko per 40 vaidmenų, iš jų 6 monospektaklius.
Jis pastatė daugiau nei 20 pjesių, daugiausia skirtų vaikams. Sukūrė 3 dokumentinius filmus. Rengia poezijos vakarus, yra sukūręs keletą solinių programų.
Dėstė vaidybos meną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno skyriuje.
2011 m. VIII tarptautiniame teatro festivalyje „Monoklis“ buvo suteikta pirmoji premija už vaidmenį mono spektaklyje „Koba“.
2011 m. VIII tarptautiniame teatro festivalyje „Monoklis“ buvo suteikta pirmoji premija už vaidmenį mono spektaklyje „Koba“.
2011 m. suteiktas„Fortūnos“ apdovanojimas už vaidmenis pjesėse „Hitleris ir Hitleris“ bei „Koba“.
1996 m. – festivalyje „Baltijos namai“ (Sankt Peterburgas) suteiktas apdovanojimas už geriausią vyro vaidmenį spektaklyje „Judas Iskarijotas“.
1996 m. – festivalyje „Baltijos namai“ (Sankt Peterburgas) suteiktas apdovanojimas už geriausią vyro vaidmenį spektaklyje „Judas Iskarijotas“.
Aktoriui ir Kauno kamerinio teatro režisieriui Aleksandrui Rubinovui, kurio vienas senelis buvo žydas, o kitas lietuvis, Holokaustas – ne tik istorijos vadovėlio eilutės:
„1941 m., vokiečiai įžengė į Vilnių, prasidėjo pogromai, pirmosios žydų žudynės. Žydas senelis buvo tuoj pat suimtas, nuvežtas į Panerius ir sušaudytas. Tai įvyko liepos 2 d. Jo sūnui – mano tėčiui – tuo metu buvo 11 metų. Jam ir jo motinai taip pat grėsė mirties bausmė, todėl jie pabėgo į mišką. Jie ten slapstėsi nuo nacių trejus metus. Baisiomis sąlygomis jie gyveno duobėse, kurias išsikasdavo patys. Kažkas padėjo, geri žmonės davė valgyti – lietuviai, baltarusiai ir kt. Ir ten, miške, per šaltį ir badą, mano močiutė toliau mokė savo sūnų! Ji pasakojo apie istoriją ir literatūrą viską, ką prisiminė iš ramaus gyvenimo, įvairiomis kalbomis, net lotyniškai ir prancūziškai, kažką deklamavo… (Po daugelio metų vaikinas tapo aktoriumi, režisieriumi, garsios Kauno teatro studijos įkūrėju – Stanislavas Rubinovas, parašęs knygą apie savo gyvenimą – I.P.)
Jie išgyveno. Frontui žengiant į priekį, juos miške paėmė sovietų kariuomenė ir jie grįžo į Vilnių, kuris juos pasitiko sugriautais namais. Paaiškėjo, kad abiem buvo nušalusios rankos ir kojos, tėtis net ketino jas amputuoti, bet per stebuklą jiems pavyko pasveikti. Kartais vokiečiai juos aptikdavo, persekiodavo, jie bėgdavo ir pasislėpdavo. Neįsivaizduojamos istorijos! Vieno stebuklo per trejus metus nepakako, kad jie nemirtų, turėjo būti visa eilė stebuklų. Mirti tokioje situacijoje miške buvo įprasta. Jie galėjo būti nušauti ne vieną kartą. Atėjus egzekucijai, sūnus buvo pririštas prie medžio, bet girtas vokietis nepataikė … “
Scenarijus, režisūra ir vaidinimas Aleksandro Rubinovo.
Fausto Latėno muzika, taip pat skamba ir žydų liaudies muzika.
Tik 67 laimingieji pamatys spektaklį, kuris, nepaisant viso dramatiško turinio, alsuoja šviesa, šiluma ir meile! Ir tai tiesiog nuostabu! Ir ne veltui spektaklį Lietuvoje labai sunku „pagauti“: iš esmės tai prestižinių tarptautinių teatro festivalių svečias, daugelyje jų apdovanotas Grand Prix! Bet mums pavyko susitarti, kad parodysime tik vieną spektaklį, ir jis vyks viename mėgstamiausių tiek aktoriaus ir režisieriaus, tiek organizatorių miestų – Vilniuje!
Bilietai į paskutinį kartą rodomą Aleksandro Rubinovo spektaklį „Mano tėvas“ spalio 5 d. (šeštadienį) 18 val. Vilniuje, OKT (Oskaro Koršunovo teatre), (Ašmenos g. 8 ) parduodami visuose Bilietai.lt kasose ir internete! Papildoma informacija dėl bendradarbiavimo ir bilietų užsakymo teikiama tel.:+37064536403, +370 61801331, +370 671 76502.
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
Renginio kalba: lietuvių
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-8
Nuolaidos:
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-8
Nuolaidos:
-10% nuolaida perkant 3 ir daugiau bilietų