Spektaklis VALANDA 00

Spektaklis VALANDA 00

„Jo veidas buvo visiškai senas, bet iš to kaip ėjo, buvo galima spręsti, kad jis tiktai dvidešimties metų. Jis, senio veidu, atsisėdo šalia jų ant suoliuko. Rankose laikė laikrodį. Jis buvo sustojęs…“

Spektaklio „Valanda 00“ premjera

Vilniaus universiteto (VU) dramos teatras lapkričio mėnesį pristato premjerą - spektaklį „Valanda 00“ (rež. Felicija Feiferė). Spektaklis kvies analizuoti temą (ne)matomas karas, skatins diskutuoti apie tai, iš kur kyla visuomeniniai konfliktai ir nagrinės šiuolaikinio jauno žmogaus būseną neramiame šių dienų pasaulyje. Premjeriniai rodymai – lapkričio 4, 5, 10 ir 11 dienomis, 19 val. VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.

Apie spektaklį

Kokia ta kelionė namo iš karo fronto? Ar atrasti namai dar tebėra Namais? Galbūt mirtis po tokių išgyvenimų, pasak rašytojo Volfgango Borcherto, galėtų būti visai pakenčiama? „Valanda 00“ skiria kraupią praeitį nuo dabarties, kai dar sekundę nežinai kur eiti ir kas tavęs laukia. Kuriamo spektaklio herojus atkakliai ieško savo vietos pokario pasaulyje, kuriame nebeliko kasdienybės Rojaus.

V. Borchertas – vienas talentingiausių pokario vokiečių literatūros atstovų, išgyvenusių karo siaubą. Jo patirtis, ryšys su savuoju laikmečiu ir žmonėmis apsprendė dominuojančią kūrybos temą – grįžusios iš karo jaunosios kartos likimą.Antrojo pasaulinio karo fonas, atspindintis šiandienos realijas, nuolat verčia ieškoti atsakymo į klausimą o kas toliau?

Spektaklio kūrėjai jautriai ieškodami atsakymo į šį klausimą, kuria teatrinius paveikslus aktualiomis V. Borcherto kūrybos temomis, kviečia aiškintis kokiomis vertybėmis gyvena dabartinė karta ir nagrinėti, kaip ji skyrėsi nuo savo tėvų ir senelių kartos.Valanda 00″ – tai būsena, kai akimirkai sustoja laikas, kažkur įvyksta pabaiga, o kitur ateina nauja pradžia.

Spektaklio kūrybinė komanda

Režisierė: Felicija Feiferė.

Scenografija: Laura Lušaitytė

Choreografija: Agnė Rickevičienė

Muzika: Vygintas Kisevičius

Video projekcija: Linartas Urniežius

Spektaklis – projekto „Teatro edukacija. Spektaklio „Valanda 00“ sukūrimas” dalis. Projektą organizuoja VU Kultūros centras.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Durys atidaromos: 18:30

Spektaklio trukmė: ~1 val.
Vaikai iki 7 metų neįleidžiami. Spektaklis skiriamas jaunimui nuo 15 metų.
Nuolaidos: Studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems ir VU darbuotojams taikoma nuolaida: bilietas – 5 eur. Prie įėjimo būtina pateikti galiojantį nuolaidą suteikiantį pažymėjimą.

Bilietai vietoje neparduodami.

DAUGIAU