STALO TEATRAS | Da-da-darbo spektaklis „Kas pasauly g(a)ražiausia?“

STALO TEATRAS | Da-da-darbo spektaklis „Kas pasauly g(a)ražiausia?“

Kas pasauly g(a)ražiausia?

Muzikinis da-da-darbo spektaklis visai šeimai

Spektaklyje „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ pasaka „Snieguolė ir septyni nykštukai“ perkeliama į garažą. Pasitelkusi įvairius tokiose vietose randamus objektus, pasaką seka aktorė Saulė Degutytė.

Tai – dadaistinio stiliaus spektaklis, kuriame žodis (pjesę rašė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa) interpretuojamas priešingai. Prancūziškai dada – tai žaislinis arkliukas. Taigi, spektaklyje mažieji žiūrovai skatinami žaisti kartu su aktore bei pastebėti neatitikimus tarp žodžių ir veiksmų, pavyzdžiui, kai tvarkantis mėtomi daiktai, o apie nuodus kalbama saldžiai.

Kaip įprasta Stalo teatre, pasakojimui yra pasitelkiami įvairūs daiktai, o septynis nykštukus spektaklyje atstovaus grąžtas, plaktukas, pjūklas, kirvis, replės bei kiti garažo įrankiai. Todėl tikimasi, kad mergaičių pamėgta pasaka bus įdomi ir berniukams.

Šiais laikais vaikai vis mažiau mato suaugusius, kurie darbą dirba meistraudami rankomis. Siekiant užpildyti šią spragą į „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ audinį įpintos ir videopamokėlės, kaip galima dirbti įvairius darbus. Galbūt tai paskatins mažuosius išmėginti tėčių pasauliui priklausančius daiktus.

Spektaklyje daug garažo įrankiais gyvai išgaunamų garsų, scenoje papildančių atliekamo darbo įspūdį, o kiekvienam pagrindiniam veikėjui suteikiančių jo asmeninį garsą. Greta skamba ir gyvai atliekama elektroninė triukšmo (angl. noise) stilistikos muzika, scenoje kurianti emocinį lauką, mat spektaklio kūrėjos septynių nykštukų idėją papildė septyniomis emocijomis ir septyniomis savaitės dienomis.

Idėjos autorės: Saulė Degutytė, Snieguolė Dikčiūtė

Pjesės autorė: Violeta Šoblinskaitė-Aleksa

Kompozitorė, atlikėja: Snieguolė Dikčiūtė

Režisierė, scenografė, aktorė: Saulė Degutytė

Šviesų dailininkas: Simas Racevičius

Videopamokėlių autorius: Kęstutis Urbonas

Princas: Valdas Klemanskis

Rekomenduojama: vaikams nuo 6 metų

Premjera: 2018 gegužės 26 d. 15 val.

DAUGIAU