STALO TEATRAS | Muzikinis spektaklis „Eglė – žalčių karalienė“

STALO TEATRAS | Muzikinis spektaklis „Eglė – žalčių karalienė“

Spektaklis pagal senovės lietuvių mitą

“Eglė Žalčių karalienė”

Stalo teatras visus kviečia prie stalo paragauti senovės lietuvių papročių, paskanauti gyvai atliekamų smuiko melodijų ir tikrų pyragėlių – teatre iškeptų.

Stalo teatro spektaklis „Eglė Žalčių karalienė“ – daiktų (objektų) teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti namų apyvokos, virtuvės ruošos įrankiai ir rakandai. Iš jų prieš žiūrovų akis sukonstruojami spektaklio veikėjai: žalčiai išsirango iš pyragų tešlos, ližė pavirsta ne tik laivu, karieta, bet ir gražiuoju Žilvinu, o prie suknelės – krosnies sukrautos malkos „prakalba“ Eglės vaikų balseliais. Spektaklio garsų partitūrą muzikantė atlieka ne tik smuiku, įvairiausiais senoviniais tarškalais ir šaukštais, bet ir paprasčiausiu vandeniu.

Spektaklio muzikos ir garsų bei mizanscenų ritminė organizacija žiūrovus veikia užburiančiai ir nukelia į mūsų protėvių laikus. Tai ne tik stiprus meninis patyrimas, bet ir mažųjų žiūrovų supažindinimas su senovės gyvenimu.

Spektaklis apkeliavęs daug festivalių Lietuvoje ir užsienyje: Vengrijoje, Ukrainoje, Rusijoje, lankęsis lietuvių bendruomenėse Šveicarijoje, Liuksemburge, Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje.

Spektaklis vyks Menų spaustuvės kieme, bus užtikrinti visi saugumo reikalavimai ir atstumas tarp žiūrovų.

Režisierė, dailininkė, aktorė – Saulė Degutytė

Kompozitorė, atlikėja – Snieguolė Dikčiūtė

Šviesų dailininkas – Tadas Juozapaitis

Trukmė – 45 min.

Šeimai ir vaikams nuo 2 m.

DAUGIAU