”Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį” | Šekspyro laikų dainos

”Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį” | Šekspyro laikų dainos

Gruodžio 27,28,29 ir 31 M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į koncertų ciklą “Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį”. Magiškai spragsint židiniui, jaukiame muzikos salone karaliaus puiki muzika ir poetinis žodis, nukelsiantis klausytojus į stebuklingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį.  Koncertų pertraukose klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais. 

Gruodžio 28 d. 18 val.

Palydint senuosius metus, gruodžio 28 dieną 19 val. M.K.Čiurlionio namai kviečia Jus į vieno talentingiausių senosios muzikos atlikėjų iš Lenkijos – Mateusz Lawniczak ( liutnė, vokalas) koncertą  „Šekspyro amžiaus dainos“.

XVI ir XVII a. muzika  Anglijoje paženklinta tuo, kad daugelis kompozitorių atsisakė polifoninės muzikos ir  didesnį dėmesį skyrė solo dainoms su akompanimentu. Taip gimė naujas liutnios dainos žanras – „ayre“ ir netruko susilaukti didžiulio populiarumo. Žymaus liutnininko Johno Dowlando „Pirmoji Eireso knyga“ pasirodo penkiuose leidimai per mažiau nei dvidešimt metų, tai byloja apie neįtikėtiną naujo žanro populiarumą. Taip pat vėlyvajame renesanse muzika tapo labai dažna ir svarbia dramos teatro dalimi. Tomas Morley  parašyta „Gluosnio daina“ arba anonimo „Tai buvo meilužis ir jo mergina“ daug prisidėjo prie kruvinos Šekspyro tragedijos „Otelas“ populiarumo ir sulaukti platesnės auditorijos. Dainos iš spektaklių dažnai keliaudavo per barus ir gatves. Programą „Šekspyro amžiaus dainos“ sudaro tik dainos iš Williamo Shakespeare’o spektaklių, kurie galėjo būti panaudoti pertraukose tarp jo pjesių veiksmų, arba tiesiog melodijos, populiarios didžiojo dramaturgo laikais.

 

 

 

 

 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~120 min.
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: nėra

DAUGIAU