„SUBJEKTYVIAI“ – DAILININKŲ RASOS IR EIMIO PRIŠMONTŲ PARODA

„SUBJEKTYVIAI“ – DAILININKŲ RASOS IR EIMIO PRIŠMONTŲ PARODA

Nuo gegužės 18 d. bibliotekos galerijoje bus eksponuojama šiauliečių dailininkų Rasos Prišmontienės ir Eimio Prišmonto kūrybos paroda.

Rasa pristato dalį savo mažosios grafikos ir ekslibrisų kūrybos, apimančios ketvirtį amžiaus, Eimis – devynias per paskutinius metus sukurtas akvareles.

Kūryba – kankinantis užsiėmimas, lydimas abejonių, netikrumo ir tik kartais džiaugsmo. O mėginimas kalbėti apie savo kūrybą viešai, tai lyg nekrologo pačiam sau rašymas.

Idealu, kai paroda yra vientisas išbaigtas kūrinys, lyg dėlionė, kurioje kiekvienas objektas papildo vienas kitą, kuria ar tęsia istoriją, veda žiūrovą nuo pradžios iki pabaigos. Tai turėtų būti panašu į amerikietiškus kalnelius atrakcionų parke, spektaklį ar pasivaikščiojimą parke. O čia kiekvienas kūrinys yra pats sau, su savo istorija, visiškai nesirūpinantis greta kabančiu kaimynu. Meno kritikai dažnai vartoja žodžių junginį „autorius norėjo pasakyti…“. Kai susidursite su mūsų paveikslais, labai prašome nesistengti atspėti, ką norėjome pasakyti. Išgirskite save. Suprantama, mes to nesužinosime, bet būtų labai malonu, jei pajustumėte ką nors pozityvaus, gero, šviesaus, bet jei išgirsite „negaišk laiko“, pasinaudokite patarimu ir nesijauskite dėl to kalti.

Parodos autoriai

DAUGIAU