ŠVENTINIS KONCERTAS!

ŠVENTINIS KONCERTAS!

Gruodžio 26 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE
 
ŠVENTINIS KONCERTAS
EMILĖ DAČINSKAITĖ, sopranas
ANTANAS ZAKARAUSKAS, tenoras
LINAS DUŽINSKAS, fortepijonas
 
Programa
Giacomo Puccini, Johann Strauss, Franz Lehar ir kt.
 
Gražiausių žiemos švenčių akimirkų prisiminimai lydi visus metus. Nes būtent šiuo laikotarpiu norime ir leidžiame sau mėgautis jaukia aplinka, širdžiai mielų žmonių apsuptimi, išties ypatingais jausmais. Tokiu neblėstančiu Jūsų prisiminimu taps ir „Šventinis koncertas“ – antrosios Šv. Kalėdų dienos popietė su laike netirpstančia klasika prakilnioje Užutrakio rūmų salėje. Koncerto programoje skambės išskirtinai šiai progai parinkti Giacomo Puccini, Johanno Strausso, Franzo Leharo ir kitų kompozitorių populiarūs vokalinės muzikos šedevrai, scenoje dainuos ir gros nuostabūs, publikos numylėti atlikėjai.
Emilė Dačinskaitė mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (prof. V. Noreikos kl.), studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Astos Krikščiūnaitės kl.), kamerinio dainavimo mokėsi pas prof. Ireną Milkevičiūtę, stažavosi Italijoje, Austrijoje, o 2022-aisiais metais – Izraelyje, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje pas profesorius Mariną Levitt ir David Sebba. Solistė dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose Vakarų Europoje bei Lietuvoje. Vokalo meno ir muzikos interpretacijos paslapčių sėmėsi ir iš kitų iškilių mokytojų – A. Noviko, R. Gražinio, V. Urmilevičiaus, V. Neugasimovo.
2021 m. rudenį įvyko E. Dačinskaitės solinis debiutas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Izraelio kompozitoriaus D. Sebbos operoje vaikams ,,Alisa stebuklų šalyje’’. Atlikėja ne kartą dainavo bendruose vokalinės muzikos koncertuose kartu su žymiausiais Lietuvos operos grandais. 2022 metais ji atliko G. B. Pergolesi kūrinio „Stabat Mater“ solinę soprano partiją su choru „Liepos“ ir Vilniaus Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Yra koncertavusi solo su M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestru, įvairiais Lietuvos chorais bei vokaliniais ir instrumentiniais ansambliais. Ji daug koncertuoja Lietuvos regionuose, rengia įvairias solinės ir kamerinės muzikos programas, yra profesionalios kamerinės muzikos ansamblio „Gijos“ narė, su kuriuo drauge šią vasarą surengė koncertinį ciklą „Susitikt tave norėčiau vėlei“.
Antano Zakarausko operinė ir koncertinė veikla išplito per kelis žemynus. Sidnėjuje (Australija) jis atliko vaidmenų įvairiose operose – Enėjas (H. Purcell „Didonė ir Enėjas“), Alfredas (G. Verdi „Traviata“), Pinkertonas (G. Puccini „Madam Butterfly“) ir kt., dalyvavo dešimtyse operos koncertų bei solinių rečitalių visoje Australijoje. Jis – vienintelis lietuvių kilmės operos solistas, kuriam Australijoje suteiktas Išskirtinio talento statusas. Lietuvoje solistą galima buvo išgirsti atliekant šiuos vaidmenis: Don Chosė (G. Bizet  „Karmen“), Lenskis (P. Čaikovskis „Eugenijus Oneginas“), Don Žuanas (A. Dargomyžskis „Akmeninis svečias“), Džonas (B. Brittenas „Statykime operą“). Jis dainavo įvairiuose klasikinės muzikos koncertuose, rengė rečitalius, pasirodė ir daugelyje populiariosios muzikos koncertų, dainavo Latvijoje, Lenkijoje, Italijoje, Danijoje,  JAV, Lietuvoje ir kt.
Atlikėjas mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Vėliau išvyko į Italiją, kur studijavo grigališkąjį choralą ir chorinį dirigavimą Popiežiškąjame šventosios muzikos institute Romoje ir tuo pat metu įgijo italų kalbos ir kultūrologijos atestatą. Įgijęs klasikinio dainavimo bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), dainininkas persikėlė gyventi į Australiją. Po perklausos „Opera Australia“ kompanijoje, jis laimėjo stipendiją studijuoti Sidnėjaus Operos Studijoje (Sydney Opera School) ir pradėjo dainuoti operos spektakliuose bei koncertuose įvairiuose Australijos miestuose. Kartu jis studijavo dainavimą pas armėnų kilmės sopraną Arax Mansourian ir australų tenorą Glenn Winslade, dalyvavo Dame Joan Sutherland, Dennis O’Neill, Lisa Gasteen, Yvonne Kenny, Sharolyn Kimmorley meistriškumo kursuose, stažavo pas JAV bosą ir „Opera Australia“ kompanijos vokalo konsultantą Joshua Hecht (Sidnėjus, Australija) bei žymų JAV sopraną/mecosopraną Grace Bumbry, kur ruošė dramatinio tenoro vaidmenis. Grįžęs į Lietuvą solistas įgijo magistro laipsnį LMTA (prof. S. Stonytės kl.).
Linas Dužinskas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. B. Vainiūnaitė kl.), tobulinosi tokių garsių profesorių kaip A. Bondurianskij, L. Gergieva, V. Atlantov, G. Djupsjobachka meistriškumo kursuose Rusijoje ir Suomijoje. L. Dužinskas buvo daugelio operos žvaigždžių, tokių kaip Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus, Inesa Linaburgytė, Ignas Misiūra, Aušra Cicėnaitė, Nijolė Kniūkštaitė-Vaičiulienė, Antanas Zakarauskas, Viktorija Miškūnaitė ir kt. scenos partneriu. Pianistas koncertavo daugelio Europos mietų scenose, buvo kviečiamas pasirodyti muzikos festivaliuose „Usedomer“ (Vokietija), „Suggia“ (Portugalija) ir kt.
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
– 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

– 30% vaikams nuo 3 iki 7 metų
 
DAUGIAU