Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis

Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis

Vasario 9–11 d. jau 20 kartą Jelgavoje įvyks Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis, kurio tema – „Svajonės“. Sukakties proga festivalis pirmą kartą vyks trijose vietose: Pašto saloje, Janio Čakstės (Jāņa Čakstes) bulvare ir Hercogo Jėkabo (Hercoga Jēkaba) aikštėje. Dalyvauti festivalyje komisija patvirtino 30 profesionalių skulptorių iš 10 šalių: Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Airijos, Portugalijos, Norvegijos, Nyderlandų, Ukrainos, Bulgarijos ir Kinijos.

Jelgavos miesto savivaldybės įstaigos „Kultūra“ organizuotame eskizų atrankos konkurse gautos 78 menininkų paraiškos ir 139 ledo skulptūrų eskizai. Skulptoriai temą interpretuoja įvairiai – vieniems svajonės yra susijusios su ateities viltimis ir planais, kitiems – su neribotomis vaizduotės ir laisvės teikiamomis galimybėmis, kurias įmanoma įgyvendinti tik svajojant.

Konkurse menininkai dalyvaus dviejose kategorijose – asmeninė skulptūra ir komandinė skulptūra. Festivalio metu iš viso bus sukurtos 45 konkurso skulptūros – 30 mažų (individualių) ir 15 didelių (komandinių). Taip pat papildomai bus sukurta keletas fotoskulptūrų ir Koskenkorvo ledo baras.

Ledo skulptoriai į Jelgavą atvyks vasario 4 d. ir dirbs iki vasario 9 d., o lankytojai pasimėgauti festivalio aplinka ir apžiūrėti skulptorių darbus galės vasario 9–11 d.

Per šiuos 20 metų festivalis tapo svarbiu renginiu. Jis pažymėjo Jelgavą pasaulio didžiausių ledo skulptūrų festivalių žemėlapyje ir yra didžiausias iš tokių renginių Baltijos šalyse, į kurį kasmet pateikia paraiškas daugiau nei 50 profesionalių skulptorių iš viso pasaulio. Ypatingas renginys lauke žiemą yra pagrindinė turistų apsilankymo vieta Latvijoje, kuriame apsilanko tūkstančiai lankytojų ne tik iš Latvijos, bet ir iš užsienio šalių. Festivalio metu daugiau nei 70 tonų ledo virs grandioziniais meno kūriniais, kurie atspindės drąsiausias autorių idėjas.

Festivalio metu svečių laukia plati kultūrinė ir pramoginė programa – pasirodys „Mesa“, „Bermudu divstūris“, Samanta Tina ir Tadas Rimgaila (Lietuva), Latvijos X faktoriaus dalyviai, „My Radiant You“ ir DJ Rudd. Taip pat vyks ir įvairūs muzikiniai žaidimų spektakliai vaikams, ledo skulptūrų kūrimo demonstravimai, bus fejerverkai ir daug ko kito.

Iš anksto, iki vasario 8 d., festivalio bilietus „Tiketa“ prekybos vietose galima įsigyti pigiau: siūlomi šeiminiai bilietai, nuolaidos mokiniams, studentams, pensininkams.

Tarptautinį ledo skulptūrų festivalį rengia Jelgavos miestas.

Renginio programa:

Vasario 9d. 18:00 – 23:00 val.:

Atidarymo ir apdovanojimų ceremonija

My Radiant You

FEJERVERKAI

DJ Rudd

Vasario 10 d.:

11.00–16.00 val.:

Žaidimų pasirodymai vaikams ir šeimoms

16.30–23.00 val.:

Samanta Tina ir Tadas Rimgaila

Skulptūrų kūrimo DEMONSTRAVIMAI

X faktoriaus dalyviai

FEJERVERKAI

Vasario 11 d.:

11.00–16.00 val.

Žaidimų pasirodymai vaikams ir šeimoms

16.30–22.00 val.

MESA

Skulptūrų kūrimo DEMONSTRAVIMAI

BERMUDU DIVSTŪRIS

FEJERVERKAI

Daugiau informacijos http://festivali.jelgava.lv/en/20th-international-ice-sculpture-festival-jelgava/tickets

DAUGIAU