TKKF: 194. Mes, pabėgėlių stovyklos vaikai

TKKF: 194. Mes, pabėgėlių stovyklos vaikai

Režisierius – Samer Salameh

Sirija, Libanas, 2017 m., dokumentinis, 90 min., arabų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Samiras užaugo Sirijoje, didžiausioje ir vienoje seniausių Palestinos pabėgėlių stovykloje Yarmouk. 2011 m. jis buvo priverstas tarnauti Palestinos išlaisvinimo armijoje Sirijoje. Tuo tarpu Damaske prasideda revoliucija. Samiras, o netrukus ir jo draugai, imasi filmuoti kasdienos akimirkas. Netrukus per asmeninę režisieriaus istoriją, kuri dėliojama dienoraščio principu, atsiskleidžia ir draugų grupelės, ir visos jų kaimynystės – žmonių be pilietybės – istorija. Paskubomis nufilmuoti vaizdai armijoje persipina su nutrūktgalviškos laimės akimirkomis, įniršio momentais demonstracijų sūkuryje, kelionėmis perdžiūvusiu kraštu siekiant neįmanomo pabėgimo. Intymus pasakojimas perauga į kolektyvinę griūties ir karo absurdo istoriją.

Apie režisierių:

Samer Salamehas gimė sirijoje, užaugo Yarmouko stovykloje Damaske. Nuo vaikystės jis aktyviai reiškėsi vizualiųjų menų srityje. Suvaidinęs keliuose spektakliuose ir trumpametražiuose filmuose, jis ėmėsi pats filmuoti jį supantį pasaulį. 2008 ir 2009 m. Salamehas sukūrė du pirmuosius savo filmus, kuriuose pasakojo iš Irano bėgančių palestiniečių istorijas. Sameras toliau režisuoja ir montuoja, daugiausiais susitelkdamas į Yarmouko istorijas.

Prodiuseris – Mohammad Ali Atassi

Prodiuserinė kompanija – Bidayyat

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

DAUGIAU