TKKF: Madlenos Madlena, rež. Josephine Decker

TKKF: Madlenos Madlena, rež. Josephine Decker

TARPTAUTINIO KAUNO KINO FESTIVALIO ATIDARYMAS

Programa PLATUS KAMPAS

MADLENOS MADLENA

Madeline’s Madeline

Režisierė: Josephine Decker

JAV, 2018, 93 min., drama, trileris, anglų k. su lietuviškais subtitrais

Madlena (vaidina Helena Howard) pradeda dirbti prestižinėje fizinio teatro trupėje. Kai ambicinga trupės režisierė (vaid. Molly Parker) pastūmėja paauglę turtingą savo vidinį pasaulį ir sudėtingus santykius su motina (vaid. Miranda July) įpinti į jų kolektyvinį kūrinį, pasirodymą ir realybę skiriančios sienos išsitrina. Netrukus visų trijų moterų gyvenimai įsisuka į kovą tarp vaizduotės ir tikrovės, kuri iš scenos persikelia į realų gyvenimą.

Filmo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=S_ezPTjSSPw

Apdovanojimai:

2018 m. Studentų žiuri apdovanojimas ir specialusis paminėjimas Champs-Élysées kino festivalyje

2018 m. Specialusis žiuri apdovanojimas Dalaso tarptautinio kino festivalio ilgametražių vaidybinių filmų konkursinėje programoje

2018 m. Specialusis žiuri apdovanojimas už vaidybą Sarasotos kino festivalyje Helenai Howard

2018 m. Specialusis žiuri apdovanojimas „Future / Now“ Montclair kino festivalio už vaidybą Helenai Howard

Apie režisierę:

Režisierė Josephine Decker, inkubatoriaus „Time Warner 150“, Sundance instituto „New Frontier Lab“ 2016 programos dalyvė ir viena iš 25 žurnalo „Filmmaker Magazine“ įvardintų naujųjų nepriklausomo kino veidų, yra, anot „The New Yorker“, naujosios kino pasakojimo gramatikos autorė. Naujojo jos filmo „Madlenos Madlena“ premjera įvyko Sundance kino festivalyje, kur „Indiewire“ jį apibūdino kaip „painų šedevrą“, o „The Village Voice“ pažymėjo jį esant „radikalaus, kvapą gniaužiančio grožio“. Panašių atsiliepimų režisierė sulaukė ir į pirmuosius du savo ilgametražius, kurie abu pirmąsyk rodyti Berlynalės Forumo programoje 2014 m. Abu filmai atsidūrė „The New Yorker“ 2014 m. filmų dešimtuke, pasidalindami antrąją ir dešimtąją vietas, buvo parodyti apytiksliai šimte festivalių įvairiose pasaulio šalyse, laimėjo Sarasotos kino festivalio apdovanojimą „Nepriklausoma vizija“, „Tangerine Entertainment“ apdovanojimą moteriai režisierei ir daugelį kitų apdovanojimų.

Josephine į vaidybinį kiną atėjo iš dokumentikos: prieš įžengdama į nepriklausomo kino pasaulį su savo ilgaametražiu dokumentiniu „Bi the Way“ (2008), ji dirbo prie dokumeninių A&E ir Discovery produkcijų. Visai neseniai ji režisavo 20 trumpų dokumentinių filmų Niujorko miesto muziejui bei „United Way“ ir kitų nevyriausybinių organizacijų turinį.

Scenaristė – Josephine Decker

Scenarijaus konsultantas – Gail Segal

Operatorė – Ashley Connor

Muzika – Caroline Shaw

Prodiuserės: Krista Parris, Elizabeth Rao

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

DAUGIAU