Tolimi – artimi peizažai

Tolimi – artimi peizažai

Mažojoje salėje

SKIRTA DUETO KŪRYBINĖS VEIKLOS 20-MEČIUI

JOHANNES HUSTEDT (fleita, Karlsrūhė, Vokietija)

JŪRATĖ LANDSBERGYTĖ (fortepijonas, vargonai)

Programa:

Carl Reinecke – Baladė, op. 288

Samuel Jadassohn – „Notturno“, op. 133

Edvard Grieg – „Kalnų daina“ Nr. 7, op. 73

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – „Jūra“ iš „Mažųjų peizažų ciklo“ VL

317 (b)

Pēteris Vasks – „Peizažas su paukščiais“ fleitai solo

Heino Eller – „Pievoje“

Anonimas (IV a., Armėnija) – Himnas „Allelluja, gyvoji šviesa“

Gracijus Sakalauskas – „Campi lugentes“ (skiriama Gruzijai, 2008)

Vladimir Guba – „Karpatų peizažas“ (improvizacija)

Mykola Lysenko – „Ukrainietiška fantazija“

Vargonininkė Jūratė Landsbergytė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi vargonų ir muzikos istorijos studijas bei įgijusi menų daktaro laipsnį, yra Kijevo tarptautinio konkurso diplomantė, atlikimą tobulinusi daugelyje meistriškumo kursų Vakarų Europoje, koncertuoja Lietuvoje ir svetur. Johannesas Hustedtas yra Vokietijos Bazelio ir Karlsrūhės aukštųjų muzikos mokyklų docentas, nuo 1990 m. aktyviai įsitraukė į muzikinę veiklą, jo fleita dažnai skamba Lietuvoje.

J. Hustedto ir J. Landsbergytės duetas gyvuoja nuo 1998 m. Jie koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Gruzijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, dalyvavo Kristupo vasaros festivalyje, Pažaislio muzikos festivalyje Kaune, Nidos tarptautiniame festivalyje „Vargonų vasara“, Hermanno Heseno, „Der Calwer Klostersommer in Hirsau“, Frankfurto (Oderio) muzikos festivaliuose Vokietijoje, koncertų cikluose „Frauenkirche“ bažnyčioje Dresdene (Vokietija) ir „Påske festival“ Bergene, Norvegijoje, ir kitur.

Dueto repertuarą sudaro ne tik baroko, klasikos, romantizmo ir šiuolaikinės muzikos kūriniai, bet ir ankstyvoji muzika, senoji XII a. armėnų bažnytinė muzika. Dueto veikloje reikšmingas ir Baltijos šalių kompozitorių muzikos interpretavimas, leidžiantis klausytojams žavėtis Šiaurės–Rytų Europos regionu.

DAUGIAU