”Trio di Parma” italų virtuozai. Pirmą kartą Lietuvoje | KLAIPĖDA

”Trio di Parma” italų virtuozai. Pirmą kartą Lietuvoje | KLAIPĖDA

Brahms’o jėga su “Trio di Parma”. Pirmasis pasimatymas

Alberto Miodini, fortepijonas
Ivan Rabaglia, smuikas
Enrico Bronzi, violončelė

Programa:
Haydn Piano Trio No.39 in G major Hob. XV/25 “Gypsy”, Schumann, Piano Trio No.2 in F major, Op.80 ir Brahms, Piano Trio No.1 in B major, Op.8.

Parma – miestas šiaurės Italijoje, nuo seno garsėjantis klasikinės muzikos tradicijomis, reiklia ir rafinuota publika, menantis Verdi žingsnius. Čia prieš 30 metų 1990 m. gimsta subtilių ir atsidavusių muzikantų trio – „Trio di Parma”, kas reiškia Parmos trio. Susibūrę dar būdami muzikos konservatorijos studentai (Conservatorio Arrigo Boito) Alberto Miodini, fortepijonas, Ivan Rabaglia, smuikas, ir Enrico Bronzi, violončelė, pavergė žmonių širdis tiek savo šalyje, tiek  ir daugelyje kitų vietų pasaulyje. Per daugelį metų atlikėjai pelnė daugybę apdovanojimų, įsitvirtino svarbiausiuose tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip “Vittorio Gui” Florencijoje, kamerinės muzikos konkurse Melburne, Miunchene ir Lione. 1994 m. trio laimėjo Nacionalinės muzikos kritikų asociacijos geriausio kamerinio ansamblio premiją, o 2008 m. atsiėmė „Classic voice“ apdovanojimą už geriausią klasikos įrašą.

Ansamblį pakvietė prestižiškiausios Italijos ir užsienio muzikos įstaigos : Accademia di S.Cecilia Romoje, Milano kvarteto asociacija, Amici della Musica Florencijoje, Venecijos Gran Teatro La Fenice, Muzikos sąjunga Torine, Berlyno filharmonija, Niujorko Carnegie Hall ir Lincoln centras, Wigmore Hall Londone, Vienos Konzerthaus, Moliere salė Lione, Sankt Peterburgo filharmonija ir daugelis kitų.

Ansamblis bendradarbiavo su svarbiais muzikos pasaulio atlikėjais ir kūrėjais Vladimir Delman, Anton Nanut, Hubert Soudant, Pavel Vernikov, Bruno Giuranna, Simonide Braconi, Alessandro Carbonare, Eduard Brunner, Wolfgang Holzmair; dalyvavo eilėje Italijos valstybinės radijo ir televizijos kompanijos RAI įrašų bei užsienio radijo ir TV stočių įrašuose (BBC London, Bayerischer Rundfunk, NDR, WDR, MDR, Radio Bremen, ORT, ABC-Classic Australia).  Taip pat įrašė visus kūrinius, parašytus trio su fortepijonu iš Beethoven, Schubert, Schumann, Brahms, Dvorak, Shostakovich, Ravel kūrybos, bei monografinius CD, skirtus Liszt ir Pizzetti.

Rabaglia ir Bronzi groja istoriniais instrumentais, pagamintais italų meistrų, atitinkamai – Santo Serafino smuiku, pagamintu 1740 m. Venecijoje, ir Vincenzo Panormo violončele, pagaminta 1775 m. Londone. “Yra tikra laimė, kad turime galimybę klausyti šių senovinių ir gerai išsilaikiusių instrumentų,”- pripažįsta smuikininkas. “Šis smuikas siūlo geriausią garsą ir išryškina turtingas, dainingas ir tikslias Brahms‘o melodijas.”

TURAS LIETUVOJE 2021

Pirmajam “Trio di Parma” pasimatymui su Lietuvos publika pasirinkome Klaipėdos koncertų ir Kauno valstybinės filharmonijos sales. Klaipėda, Kaunas ir Parma yra panašaus dydžio miestai. Parma taip pat yra 2020/21 metų Italijos kultūros sostinė. Italų virtuozai Lietuvoje atliks Haydn Piano Trio No.39 in G major Hob. XV/25 “Gypsy”, Schumann, Piano Trio No.2 in F major, Op.80 ir Brahms, Piano Trio No.1 in B major, Op.8.

“Groti Brahmsą – tai tarsi patekti į intymiausią jo kompozicijų sielos kertelę, kuriai būdingi nuolatiniai ieškojimai.  Tokį patį jausmą patiriame, kai klausomės Ivan Rabaglia, „Trio di Parma“ smuikininko su violončelininku Enrico Bronzi ir Alberto Miodini prie fortepijono.”

„Publika atsakė ilgais, šiltais plojimais. Triumfavo sėkmė, ją patvirtino individualus ir kolektyvinis trio talentas“.  (Brahms‘o jėga su Trio di Parma. Koncerto Sardinijoje recenzija, 2020-02-13)

Susipažinkite su Trio di Parma | Trio di Parma

“Trio di Parma” turą organizuoja kompanija „Klasikos degustacija“, nuo 2015 m. pristatanti Lietuvos publikai įstabiausius klasikinės muzikos spektaklius. „Stebuklas, nepaprasta, pakylėja, sujaudina, išlieka ilgam, praturtina, geras lygis“, – tokiais komplimentais publika įvertina kompanijos kuriamus muzikos šou. Tarptautinė kūrėjų komanda Vigailė Karpavičiūtė ir Donato Ravini nuo veiklos pradžios surengė net 43 koncertus, juose dalyvavo Lietuvos operos lyderiai – Martynas Staškus, Robertas Bliškevičius, Joana Gedmintaitė, Dovilė Kazonaitė, Tomas Pavilionis, Rūta Blaškytė ir kiti. Donato Ravini yra klasikinio belcanto atstovas, artistas ne tik atlieka tenoro rolę pasirodymuose, taip pat yra išskirtinis meno vadovas, į programas įtraukiantis literatūros klasikų mintis apie meilę, grožį. Pasisvečiuokite Klasikos degustacija | Klasikos degustacija.

Informacinis turo partneris – LRT.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

DAUGIAU