UŽGAVĖNĖS PRIE ŽALIŪKIŲ VĖJO MALŪNO

UŽGAVĖNĖS PRIE ŽALIŪKIŲ VĖJO MALŪNO

Degustuosime mielinius, čirvinius, bulvinius ir visokius kitokius „-inius“ blynus, rinksime „Linksmiausią blyninę“, sutiksime „Baisiai gražių Morių“ paradą, dūksime su persirengėliais, palaikysime Lašininio ir Kanapinio kovą, ragausime Žaliūkių duonelės ir sočiojo šiupinio, linksminsimės su svečiais iš Vilniaus – liaudiškos muzikos kapelija „Sutaras“, Šiaulių kapelija ir folkloro ansambliais.

Šiemet pirmą kartą organizuojami „Baisiai gražios Morės“ rinkimai, kuriuose dalyvaus net 15 Morių. Susirinkusieji galės apžiūrėti sodyboje išrikiuotas dalyves ir balsuoti už labiausiai patikusią. Atėjus vakarui, bus paskelbta daugiausiai šventės dalyvių simpatijų sulaukusi nugalėtoja.

Užgavėnėse jau antrą kartą dalyvaus Dainų ir Lieporių bendruomenės su susibūrusiomis blynų kepėjų komandomis, o taip pat laukiama ir Žaliūkių kaimo bendruomenės – juk visai šalia Žaliūkių malūno yra Šiaulių rajono Žaliūkių kaimas.

Senolių išmintis byloja – „Kas blynų per Užgavėnes bus neragavę, tai tas pats kaip dūšią velniui atidavę“. Kad taip nenutiktų, tik Užgavėnių šventei susibūrusios blynų kepėjų komandos vaišins blynais ir varžysis jau ne vienerius metus vykstančiuose linksmiausios blyninės rinkimuose, kuriuose dalyvauti šiais metais užsiregistravo daugiau nei dešimt ugdymo įstaigų, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų komandų. Nugalėtojus rinks autoritetinga komisija – Žyds, Ubags ir Ožys – kurie vertins ne tik blynų gardumą, bet ir komandos šmaikštumą ir išradingumą. Nugalėtojai bus apdovanoti – galės nemokamai dalyvauti pasirinktame Žaliūkių malūnininko sodyboje vyksiančiame edukaciniame užsiėmime.

„Aušros“ muziejaus gaspadinės pasirūpins pagrindiniu Užgavėnių valgiu – šiupiniu, kurį išvirs pagal senolių receptus – su kiaulės uodega. Žaliūkių malūnininko sodyboje įsikurs Užgavėnių turgelis, tad susirinkusieji galės ne tik pasilinksminti ar sočiai pavalgyti, bet ir nusipirkti lauktuvių.

Kaip ir kasmet, galynėsis Lašininis ir Kanapinis, o vakarop, visų linksmybių įkarštyje, netikėtai ateis ilgai lauktas metas, kai su giesmėmis, džiaugsmu ir raudomis palydėsime ir ant kaitraus laužo šiais metais sudeginsime ne vieną Morę, o visas „Baisiai gražios Morės“ rinkimų dalyves. Tad linksmumo, pokštų ir kaitrios ugnies tikrai nestigs!

Organizatoriai dėkoja šventės partneriui – Šiaulių profesinio rengimo centrui, informaciniams rėmėjams: žiniasklaidos grupei „Etaplius“, dienraščiui „Šiaulių kraštas“, dienraščiui „Šiaulių naujienos“, Šiaulių apskrities televizijai, „Saulės radijui“, spaustuvei „Titnagas“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė, tel. (8 41) 21 11 98, Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus etninės kultūros specialistė Aušra Brijūnienė, tel. (8) 41 52 56 93.

Kiti renginiai:

Vasario 28 d. 10.30 val. Užgavėnių linksmybės Rėkyvos bendruomenei. Prie Šiaulių miesto savivaldybės globos namų, Energetikų g. 20A

Vasario 28 d. 11 val. Užgavėnių persirengėlių vaikštynės ir paskutiniai Morės pietūs Gubernijos rajone. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyrius, Žemaitės g. 102

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė

Organizatoriai: Šiaulių kultūros centras , Šiaulių „Aušros“ muziejus

Informaciniai rėmėjai: „Etaplius“ , „Šiaulių kraštas“ , „Šiaulių naujienos“, ŠTV , „Saulės radijas“ , „Titnagas“

Partneris – Šiaulių profesinio rengimo centras

Daugiau informacijos: www.ausrosmuziejus.lt, www.siauliukulturoscentras.lt, www.siauliai.lt

DAUGIAU