V. Coutaz, B. Vaitkus | Goldbergo variacijos muzikoje ir dailėje

V. Coutaz, B. Vaitkus | Goldbergo variacijos muzikoje ir dailėje

GOLDBERGO VARIANCIJOS MUZIKOJE IR DAILĖJE 

Violeta Tamašauskaitė-Coutaz (fortepijonas, Lietuva–Prancūzija)
Balys Vaitkus (klavesinas)
Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko kūrinių vaizdo projekcija

Programa: Johann Sebastian Bach, Henri Marchand

Šios muziką ir tapybą susiejančios programos akcentas – monumentalusis Johanno Sebastiano Bacho fortepijoninis ciklas „Goldbergo variacijos“. Tai vienas sudėtingiausių klasikinės muzikos šedevrų, kuris koncerte bus atliekamas klavesinu ir fortepijonu. Išgirsime ir H. Marchand pastišus J. S. Bacho „Goldbergo variacijų temomis“. Kūrinius atliks pianistė Violeta Tamašauskaitė-Coutaz  (Prancūzija) ir klavesinininkas Balys Vaitkus.
Atlikėjai šia programa siekia pratęsti žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio menų sintezės mintį, kad tapyba skamba. Viso muzikinio-tapybinio projekto moto yra variacijos. Piešinio ir muzikos variacijos – tai nesibaigianti M. K. Čiurlionio idėjų studija, jų perteikimas šiuolaikinių medijų pagalba.
Muzikos kūriniai skambės tapybos darbų fone. Video projekcijoje bus demonstruojami Juodkrantėje reziduojančių dailininkų Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko tapybos darbai, iliustruojantys menininkų vaizduotės žaismą klausantis J. S. Bacho „Goldbergo variacijų“. Jie nutapyti tarsi improvizuojant pagal M. K. Čiurlionio piešinio motyvą.


 
  • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – [email protected], 8 650 17988.

1

DAUGIAU