#Vaižgantas | Spektaklio vaizdo įrašas online + diskusija

#Vaižgantas | Spektaklio vaizdo įrašas online + diskusija

Naujasis teatras pristato!
#Vaižgantas | Spektaklio vaizdo įrašas online + diskusija su kūrėjais po spektaklio.
Naujasis teatras pristato vienos dalies spektaklį pagal Kosto Ostrausko pjesę „Vaižgantas“.
Įsigijus bilietą būtina registracija, kad galėtume atsiųsti Jums renginio nuorodą. Nuorodą gausite likus 30 min. iki renginio.
 
KŪRĖJAI
Režisierė: Miglė REMEIKAITĖ
Scenografe ir kostiumų dailininkė: Jurgita JANKUTĖ
Kompozitorė: Toma ČEPAITĖ
Projekcijų dailininkas: Nidas KANIUŠAS
Šviesų dailininkas: Pijus VASILIAUSKAS
 
VAIDINA
Artūras BARDZILAUSKAS
Božena BUROKIENĖ
Olegas DLUGOVSKIJ
Žydrūnė DRAGŪNAITYTĖ
Kristina GRŪŠELIONYTĖ
Andžej MATUSEVIČ
Viačeslav PANIN
Šviesa ŠULC
 
APRAŠYMAS
JIS turi sekėjų visame pasaulyje,
JIS kaip asmenybė pralenkė savo laiką,
JO drąsūs pasisakymai piktino amžininkus,
JIS savo rašto darbais ir publicistika jau įėjo į į literatūros klasiką,
JIS mokėjo derinti dvasininko ir pasauliečio idėjas,
JIS neabejotinai darė įtaką elitui,
JIS nepakluso bukoms taisyklėms,
JIS mylėjo savo šalį ir gynė savo vertybes,
JIS suprato jaunuomenę ir gerbė žmones,
JIS yra Žmogus.
JIS #VAIŽGANTAS
Spektaklis skirtas paaugliams ir visiems jauniems širdyje.
Apie spektaklį:
Naujasis Teatras kviečia žiūrovus iš naujo pažvelgti į puikiai visiems žinomą kunigą, politinį ir visuomeninį veikėją, kūrėją Juozą Tumą-Vaižgantą ir leistis į susitikimą su šia istorine asmenybe jauno žmogaus akimis. Spektakliu siekiama atskleisti Vaižgantą ne kaip tolimą, pasenusį, literatūros vadovėlių puslapiuose tūnantį akiniuotą senelį, o kaip žmogų, kuris taip pat mylėjo, mąstė apie gyvenimą, tikėjimą, kūrybą, tryško ugningu temperamentu, neišvengdavo vienatvės, neretai jautėsi nesuprastas ir suvaržytas.
Aktoriai, prabildami K. Ostrausko surinktais autentiškais Vaižganto tekstais, atskleis ir nemažai XX a. pradžios įvykių, politinių aktualijų, kultūros ypatybių ir kalbos subtilumų. Tai pinsis su šių dienų jauno žmogaus aktualijomis: socialiniais tinklais, bendravimu, savęs reprezentavimu paralelioje – virtualioje erdvėje. Kūrybinė komanda siekia rasti ir atskleisti, kas gi bendro tarp šių laikų jauno žmogaus ir tuometės jaunuomenės taip mylėto Juozo Tumo-Vaižganto.
Spektaklio žanrą galima apibūdinti kaip žaidybinį absurdą, nes autentiški vieno žmogaus tekstai skambės aštuonių aktorių lūpomis, filosofiniai pamąstymai ir buitinės istorijos pinsis viena su kita, kartu su judesiais kurs daugiaprasmiškumą ir kvies į laisvą interpretaciją. Tekstas sujungtas montažiniu principu, taigi žiūrovai turės galimybę ne tik pakeliauti tarp realybės ir virtualybės, bet ir vis naujomis vietomis, kuriose, per įvairius personažus, atsiskleis daugialypė Vaižganto asmenybė.
Spektaklyje skambės jaunos, talentingos kompozitorės Tomos Čepaitės sukurta modernios ir mūsų liaudies muzikos sintezė, tokiu pat principu grindžiama ir estetinė spektaklio forma. Scenografė, istorinių kostiumų dailininkė Jurgita Jankutė, derins šiuolaikinę madą su turtingais tautiniais motyvais, kurie atspindi ne tik šiandieną, bet ir mūsų etnografinį lobyną, kuris buvo itin brangus spektaklio herojui Juozui Tumui-Vaižgantui.
„Na, pamislykite sau, jog jūs sėdžiate teatre, kurtina užleista, scenos nematote. Bet štai ta uždanga pasikėlė…“
Apie dramaturgiją:
Spektaklis sukurtas pagal ryškiausio XX a. avangardinės dramaturgijos kūrėjo, Kosto Ostrausko pjesę „Vaižgantas“ (1994 m.), kuri sukurta remiantis paties Vaižganto raštų – kūrybos, publicistikos, atsiminimų, laiškų ištraukomis, bei kitų atpasakotais jo žodžiais. Itin asmeniški tekstai atskleidžia dvasininką, visuomenininką, kūrėją bei teatro mylėtoją Vaižgantą kaip paprastą, jautrų, dėl nesėkmių, vienatvės kenčiantį žmogų.
Ostrauskas sukūrė pilnos pokštų, intelektualios dramos tipą, nuo XX a. vidurio iki XXI a. pirmojo dešimtmečio energingai kreipė lietuvių dramaturgiją modernumo link. K. Ostrausko dramos atstovauja naujajai tragikomedijai, kuri svyruoja nuo prasmės iki beprasmybės, polemizuoja su kitais tekstais, žaidžia skaitytojo erudicija. Neretai tekstuose matyti paradoksalūs, šmaikštūs sprendimai. Vienas iš jų – iš tikrųjų gyvenusių žymių literatūros kūrėjų pavertimas pagrindiniais veikėjais jo paties sukurtose istorijose (pavyzdžiui, dramų protagonistais yra tapę Balys Sruoga, Žemaitė). Ne išimtis ir pjesė „Vaižgantas“.
Originaliai pjesė „Vaižgantas“ yra skirta vienam aktoriui, bet „Naujojo teatro“ trupė sukūrė šios pjesės adaptaciją aštuoniems aktoriams. Toks skaidymas dar labiau padeda išryškinti Vaižganto įvairiapusiškumą, prieštaringumą ir vidines Jo kovas.
Kiekvienas aktorius, tikimės, ir žiūrovas, atras tą Vaižganto pusę, kuri jiems yra arčiausiai širdies.
______________________________________
Bilietus galite įsigyti visose Bilietai.lt platinimo vietose ir Naujajame teatre (A. Jakšto g. 9, Vilnius) iš anksto suderinus laiką telefonu +370 602 27321 ar el. paštu [email protected].

1

DAUGIAU