Valstybinis Vilniaus kvartetas

Valstybinis Vilniaus kvartetas

Valstybinis Vilniaus kvartetas

Solistė Kateryna Diadiura (fortepijonas, Ukraina-Austrija)

Programoje: A. Dvorako fortepijoninis kvintetas, A. Dvorako amerikietiškasis kvartetas

Kateryna Diadiura gimė 1988 m. Kijeve muzikantų šeimoje. Pianinu pradėjo groti būdama 5 metų, o sulaukusi 14-os debiutavo su Ukrainos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru atlikdama E. Griego koncertą.

Nuo 2005 m. ji studijavo Kijevo Taraso Ševčenkos nacionaliniame universitete bei Nacionalinėje Ukrainos P. Čaikovskio muzikos akademijoje. 2012 m. ir 2013 m. Kateryna tęsė savo meninę ūgtį  Lozanos aukštojoje muzikos mokykloje. Įgijusi magistro laipsnį Zalcburgo „Mozarteum“ universitete (prof. Jacques Rouvier), šiuo metu yra šio universiteto dėstytoja.

K. Diadiura dalyvavo Michel Beroff, Abdel-Rahman El Bacha, Pavel Gililov, Vladimiru Krainev ir Dmitrij Aleksejev ir kt. meistriškumo kursuose. Ji yra Ukrainos nacionalinio konkurso „Nauji vardai“ bei Kijevo tarptautinio konkurso „Art Premium“ Grand Prix laimėtoja.

Pianistė koncertavo su Ukrainos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Lenkijos orkestrais, Prancūzijos, Baltarusijos ir Rusijos filharmonijų atlikėjais.

Atlikėja rengia daugybę rečitalių ir kamerinės muzikos koncertų Austrijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Olandijoje ir Japonijoje.

Daugelio prestižinių premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas jau 55 metus yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. Debiutavęs 1965-aisiais, 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe (Belgija) apdovanojimą, 1973 m. jam buvo suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas. 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. už nuopelnus kultūrai kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.

Ryškindamas savo bendravardį miestą pasaulio žemėlapyje, Vilniaus kvartetas apkeliavo daugybę užsienio šalių, koncertavo prestižinėse salėse ir tarptautiniuose festivaliuose. 2013 m. ansamblis atstovavo Lietuvai mūsų šalies pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtuose koncertuose Egipte ir Prancūzijoje. 2018 m. minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, kvarteto koncertinės kelionės vedė nuo Vilniaus iki Tel Avivo ir Jafos Izraelyje, Kijevo, Lvovo, Ivano Frankivsko ir Dnipro Ukrainoje.

Vilniaus kvarteto scenos partneriai – įžymūs scenos meistrai ir jaunieji muzikai. Gausybė įdomių kvarteto programų ir ciklų telkia publiką, lavina jos skonį, supažindina su šio žanro šedevrais ir mažai Lietuvoje žinoma muzika. Kvartetas kasmet pateikia klausytojams naujų partitūrų, ypač daug dėmesio skiria lietuvių muzikai, yra pagriežęs daugiau nei šimtą lietuvių autorių kūrinių, kurių pusė buvo sukurta specialiai jam. Kolektyvas yra padaręs daugybę įrašų radijo fondams, Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, išleista per 40 vinilinių ir kompaktinių jo plokštelių.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų Baltoji salė

Koncerto pradžia 19 val.

 
Durys atidaromos: likus 45 min. iki regninio
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos
DAUGIAU