VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS

VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS

Spalio 23 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS
FORTEPIJONINĖ MISTERIJA

Solistas
GINTARAS JANUŠEVIČIUS (Lietuva / Vokietija), fortepijonas

Programa
A. Vivaldi, B. Galuppi, F. Chopin, F. Liszt, C. Debussy, E. Wolf-Ferrari ir kt.

Pianisto Gintaro Januševičiaus programa, tai – muzikinė misterija, sukurta pagal Venecijos legendas ir vaizdus, kurioje atlikėjas pakvies kartu su juo keliauti po paslaptingąjį miestą ir, sekant muzikos kūrinių kaitą, lyg gondolos nešamiems pro Venecijos gyventojų portretus bei miesto paveikslus, intuityviai pajusti ir prisiliesti prie senųjų laikų gyvenimo slėpinių.

G. Januševičius mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo LMTA bei Hanoverio muzikos ir teatro universitete. Jo profesoriai – Jurgis Bialobžeskis, Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai.

Pianistas yra penkiolikos tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtojas ir finalininkas visame pasaulyje. Jis išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo.

Solistas debiutavo su orkestru būdamas 15-kos metų amžiaus, o greitai po to sekė pasirodymas legendinėje Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje. Atlikėjas grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Prahoje, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive ir kt., pasirodė tokiose salėse kaip Maskvos konservatorijos Didžioji salė, Barselonos „Palau de la Musica Catalana“, Viurzburgo Rezidencija, Monrealio Wilfrido Pelletier salė, Madrido Auditorija, Šenženio koncertų salė, Paryžiaus Cortot salė, Talino „Rahvusooper Estonia“, Saragosos Auditorija, Berlyno Kapituliacijos salė ir t.t. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, kurių tarpe Šopeno (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt.

2008 m. G. Januševičiaus įsteigė ypatingos sėkmės sulaukusią koncertų seriją „Plathner’s Eleven“, ir buvo jos meno vadovu iki 2015 m. Šiuo metu jis yra konkursų „Die Hannoversche Börse der Musiktalente“ ir „Einbecker Klavierfrühling“ meno vadovas.

Nuo 2020 m. G. Januševičius dėsto Hanoverio Muzikos ir teatro universitete (HMTM Hannover), taip pat fortepijono meno moko savo privačioje studijoje Hanoveryje bei veda meistriškumo pamokas JAV, Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir daugelyje Europos šalių. Pianistas yra vasaros fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ steigėjas ir meno vadovas, o taip pat žiemos akademijos  Feuerwerk Einbeck“ (Vokietija) meno vadovas ir dėstytojas.

2021 m. G. Januševičius įsiliejo į Lietuvos nacionalinio radijo LRT KLASIKA programos darbą kaip muzikinės laidos „Bazinis Akordas“ bendraautorius.

2022/2023 m. G. Januševičiaus planuose – koncertinės kelionės, meistriškumo pamokos bei dalyvavimas žiuri komisijos darbe tokiose šalyse kaip Vokietija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Švedija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė bei JAV.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: [email protected]

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
– 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
 

DAUGIAU