VERTIGO. Šokio spektaklis ”Vienas.Vienas & Vienas” (Izraelis)

VERTIGO. Šokio spektaklis ”Vienas.Vienas & Vienas” (Izraelis)

Šokio spektaklis „Vienas. Vienas & Vienas“ / Dance performance „One. One & One“

„Vertigo Dance Company“ (Izraelis / ISR)

 

Choreografė / choreographer: Noa Wertheim

‏Ko-choreografė / co-choreographer: Rina Wertheim-Koren

‏Šokėjai / dancers: Etai Peri, Daniel Costa, Jeremy Albereg, Shachar Dolinsky, Micah Amos, Riley Hogg, Helena Olmedo, Korina Fraiman, Sian Olles, Hagar Shachal

Muzika / music: Avi Belleli

‏Muzikantai / musicians: Galia Hai, Oud Eliahu Dagmi (altas ir vokalas / viola and vocals) / Ilai Belleli (vokalas / vocals)

Kostiumų dailininkė / costume design: Sasson Kedem

Scenografas / stage design: Roy Vatury

Šviesų dailininkas / lighting design: Dani Fishof – Magenta

CEO: Adi Sha'al

Trupės vadybininkė / company manager: Sandra Brown

Scenos ir gastrolių vadybininkas / stage & tour manager: Eyal Vizner

Prodiuserė užsieniui / production abroad: Maya Williams

Tarptautiniai ryšiai ir Vertigo draugai / international relations & Vertigo friends: Rachel Grodjinovsky

Plėtros direktorė / director of development: Yohanna Kremer

Premjera / première: 2017

Trukmė / duration: 60 min. 

www.vertigo.org.il

 

* Kritikų kampelis:

„Pamatinė Wertheim [spektaklio] idėja susijusi su noru būti vieningais, o ne pavieniui, tai – kova tarp vidaus ir išorės, ir pan. (…) Tačiau jei koncentruosimės tik į šią paviršutinišką interpretaciją, galime atitraukti savo dėmesį nuo tikrojo politinio pareiškimo, kurį Wertheim deklaruoja daug stipriau nei bet kada anksčiau. Nepaisydama [profesionalių] ketinimų (išreikšti kūrėjo ar kūrybinę laisvę), ji išverkia ir nepakeliamą mūsų gyvenimo tikrovės skausmą.“ – Tal Levin, Achbar HaIr, 2017.

„Rytietiškas šokis, ataidintis arabų liaudies šokio judesiais, yra viena iš šio spektaklio stiprybių. Tačiau spektaklio pabaigoje [šokėjams] it sparnus keliant ir nuleidžiant savo rankas, išryškėja pagrindinė jo žinia. (…) Taip kaip šaknys giliai įsiskverbia į dirvą, taip ir mes augdami peržengiame į kitą dvasingumo ir taikos erdvę. Šis meno kūrinys apglėbia jus, skatindamas džiaugsmo, atgailos ir susitelkimo jausmą.“ – Ruth Eshel, 2017.

„Pavojingai susiskaldžiusiame pasaulyje šis įtaigus Wertheim spektaklis kalba apie vienybės siekį, „pasaulį“ traktuojant tiek kaip išorinį kraštovaizdį, tiek ir kaip vidinę asmens būseną. Arba abu.“ – „Struggling to Understand“, 2019.

 

Naujas originalus choreografės Noa Wertheim šokio spektaklis sukasi apie vidinį žmogaus norą būti pilnaverčiu ir visapusišku, tačiau tam nuolat trukdo asmeninėmis, egzistencinėmis ir dvasinėmis būties realijomis fragmentuota realybė. Reflektuodamas tiek vidinį, tiek ir išorinį pasaulius, spektaklis tuo pat metu plėtoja metaforinį ryšį tarp toli ir arti, tarp savęs ir kito. (…). Kaip ir ankstesni choreografės darbai, šis spektaklis užgimė kaip individualios menininkės raiška, kuri kūrybinio dialogo metu pasipildė [kitų kūrėjų] balsais, nes, siekiant sukurti visumą, šioje kelionėje kiekvienas balsas yra būtinas. Išskirtinė kiekvieno šokėjo asmeninė išraiška tampa neatsiejama šio spektaklio dalimi, leidžianti stebėti kiekvieną atskirai ir kartu matyti trupės vienybę (…). – Michael Fischer, Chairman Vertigo Dance Association

 

25 metų veiklos sukaktį mininti „Vertigo“ šokio trupė pasižymi unikaliu ir įkvepiančiu kūrybiškumu, apimančiu Meną, Žmogų ir Gamtą. Nuo pat trupės įkūrimo 1992 m., Noa Wertheim ir Adi Sha‘al formuoja išskirtinę „Vertigo“ reputaciją šiuolaikinio Izraelio šokio scenoje bei yra vieni geriausių Izraelio meno ambasadorių pasaulyje. Įvertindama reikšmingus trupės pasiekimus Izraelio kultūros ir sporto ministerija neseniai pripažino „Vertigo“ – viena svarbiausių Izraelio šokio trupių. Nuolat tobulėdami ir siekdami kuo stipriau sutelkti žmones per kūrybinę judėjimo išraišką, „Vertigo“ traktuoja šokį kaip gyvenimo būdą, peržengiantį šokio ribas ir prisidedantį prie pokyčius įkvepiančio socialinio ir aplinkosauginio sąmoningumo.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
– studentams, senjorams ir šokio profesionalams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

DAUGIAU